Google Fotoğraflar Yarın Ücretsiz Sınırsız Yüklemeye Son Verecek: İşte En İyi Alternatif Hizmetler

Google Fotoğraflar, bizi yıllardır ücretsiz, sınırsız fotoğraf ve video yüklemeleriyle şımarttı, bu nedenle şirketin yarından itibaren kullanıcılar için sınırsız depolamayı durdurma kararı yutulması gereken acı bir hap. 1 Haziran’dan itibaren, Fotoğraflar‘a yüklediğiniz tüm resimler ve videolar, Google Hesabınızdaki 15 GB’lık ücretsiz depolama alanınızı doldurmaya başlayacak.

Google, önceki tüm resimlerinizin ve videolarınızın hesap kotanıza dahil edilmeyeceğini söylese de, yarından itibaren yüklenen her şey hesap depolama alanınızda yer kaplayacaktır. Bu, kameranızı ne sıklıkta kullandığınıza bağlı olarak oldukça hızlı bir şekilde dolabilir. Kullanıcılar, telefonlarındaki Google Fotoğraflar ayarlarına gidebilir; bu, mevcut yükleme sıklığınıza bağlı olarak, şirketin hesap depolama alanınızı doldurmak için ne kadar zaman alacağını düşündüğüne dair bir “tahmin” sunar.

Hesabınız tamamen dolduğunda ne olur? 100 GB depolama için ayda 5,79 TL‘dan başlayan bir Google One planıyla daha fazla depolama alanı satın almanız veya daha fazla yer açmak için Google Drive‘ınıza eski yüklemeleri temizlemeye başlamanız gerekir. Google, ücretsiz hizmet sona erdikten sonra kullanıcıları denemek ve elde tutmak için özellik üstüne özellik ekliyor, ancak Google Fotoğraflar‘ın yerine alternatif bir hizmet denemek istiyorsanız, bu alternatif hizmetleri deneyebilirsiniz.

Flickr

Google‘ın maksimum 2048 piksel çözünürlükte resim yüklemenize izin veren sınırsız planının aksine, Flickr’ın ücretli planı, hizmetine sınırsız resim yüklemenize izin verirken, fiyatı (5,99 ABD Doları/ay) Google‘ın en pahalı fiyatından daha düşük tutmayı başarır. Bir fotoğrafçıysanız veya yalnızca görüntülerinizi saklayacağınız bir yer istiyorsanız, Flickr’ın sosyal özellikleri de çok kullanışlı olacaktır.

Microsoft OneDrive

Daha önce SkyDrive olarak bilinen Microsoft‘un OneDrive hizmeti, Microsoft365 aboneliğinin bir parçası olarak kullanıcılara 1 TB depolama alanı sunar. Bununla birlikte, bulut depolama için yılda 739,99 TL’den fazla harcamak istemiyorsanız veya birlikte gelen Office özelliklerini istemiyorsanız, Microsoft ayrıca 13,99 TL‘de ucuz bir plan sunar.

Adobe Creative Cloud

Bir fotoğraf meraklısı veya profesyonelseniz ve zaten Adobe‘nin Creative Cloud‘unu kullanıyorsanız, hizmette depolama alanı satın almanıza gerek yoktur, ancak şirketin bulut depolama alanı, Google‘ın seçeneğine en profesyonel alternatiflerden biridir. Seçtiğiniz plana bağlı olarak, yalnızca Adobe’nin düzenleme ve tasarım araçlarına erişim sağlamakla kalmayacaksınız. ‘Fotoğrafçılık‘ planı, burada 20 GB için 50,14 TL ve 1 TB için 125,08 TL‘den diğer planlardan çok daha pahalı olsa da, hizmetin avantajları var. Creative Cloud araçlarına erişim ve RAW desteği gibi ve Adobe Behance’e erişim gibi özellikleri sunar.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!