Google Mesajlar, Konuşmaları En Üste Sabitleme Özelliğini Kullanıma Sunuyor

Google Mesajlar uygulamasının 8.3.026 sürümü beta programındaki kullanıcılara sunuluyor ve bazıları için uzun zamandır beklenen bir özelliği etkinleştiriyor: konuşmaları listenin en üstüne sabitleme yeteneği.

Geçen ayın sonlarında, ilk olarak 8.1.050 sürümünün konuşmaları en üste sabitlemek için gizli bir yeteneğe sahip olduğu keşfedildi. Mesajlar uygulamasının, kullanıcıların en fazla 3 konuşmayı listenin en üstüne sabitlemesine izin vereceğini ve diğer konuşmalarda gelen mesajların hiçbir zaman onların yerini almamasını sağlayacağını öğrendik. Bu, diğer birçok mesajlaşma uygulamasında bulunan temel bir özelliktir ve neyse ki kullanıcılar, biz keşfettiğimiz günden bu yana özelliğin kullanıma sunulması için uzun süre beklemek zorunda kalmadı.

Mesajlar uygulamasını 8.3.026 sürümüne güncellerseniz, konuşma sabitleme özelliğini hemen göremeyebilirsiniz. Göremiyorsanız, önbelleği temizlemeyi deneyin ve uygulamayı kapatmaya zorlayın. XDA Üyesi cstark27 özelliğin Android 12 çalıştıran Pixel 4a 5G‘de ve Android 11 çalıştıran Pixel 4 XL‘de mevcut olduğunu onayladı.

Google kısa süre önce Mesajlar uygulamasına başka bir özellik daha sundu: mesaj başrolde. Bu özellikle, bir mesaja yıldız ekleyebilir ve gelecekte aramada “yıldızlı” filtreye dokunarak hızlı bir şekilde ona geri dönebilirsiniz. Bir başka kullanışlı özellik – mesaj sınıflandırması – ne yazık ki hala bölgeyle sınırlı görünüyor. Yine bugün kullanıma sunulan Mesajlar uygulamasının 8.3.025 sürümü, “Diğer” kategorisini “Güncellemeler” olarak değiştirdi, ancak bunun dışında mesaj sınıflandırmasının kullanılabilirliğini genişletmedi.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!