Google Nihayet Gmail Uygulamasına ‘Uygulama Gizlilik’ Etiketlerini Ekledi

Google bugün, Gmail uygulamasına sessizce Uygulama Gizliliği etiketlerini ekleyerek, gizlilik ayrıntılarını YouTube dışında alan başlıca uygulamalarından ilki oldu.

Uygulama Gizliliği bilgileri Gmail’e eklenmesine rağmen, Google bunu sunucu tarafında yaptı ve henüz Gmail uygulamasına bir güncelleme yapmadı. Gmail uygulamasının en son bir güncellemeyi görmesinin üzerinden iki ay geçti.

Şubat ayının başlarında, Gmail uygulaması, yeni güvenlik özelliklerinin eklenmesinden bu yana çok uzun zaman geçtiği için uygulamanın güncel olmadığına dair uyarılar görüntülüyordu, ancak Google, uygulamaya bir güncelleme göndermeden bu mesajı ortadan kaldırdı.

Apple, Aralık ayından beri Uygulama Gizliliği etiketlerini uygulamaktadır ve Google, bu özelliği desteklemekte yavaş davrandı. Google, Ocak ayı başlarında gizlilik verilerini uygulama kataloğuna “bu hafta veya gelecek hafta” ekleyeceğini söyledi, ancak 20 Ocak’a kadar çoğu uygulama hâlâ Uygulama Gizliliği ile güncellenmedi.

Google, o zamandan beri YouTube ve bazı küçük uygulamalarına Uygulama Gizliliği etiketleri ekliyor, ancak Google Arama, Google Fotoğraflar ve Google Haritalar gibi büyük uygulamalarda yeni etiketlemeyi alan ilk kişi Gmail.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!