Ana SayfaHaberGoogle,...

Google, Ofise Dönüşü Eylül Ayına Kadar Uzatıyor

Google, ofise dönüşü Eylül ayına kadar uzattı ve bazı çalışanların haftanın bir bölümünde evden çalışmasına olanak tanıyan hibrit bir model deneyeceğini söyledi. İlk olarak The New York Times tarafından bildirilen Google CEO‘su Sundar Pichai, Pazar günü çalışanlara; koşulların geri dönmesi güvenli olduğunda esnek bir çalışma haftasını test etme planları hakkında bir e-posta gönderdi. Yeni plana göre Google çalışanları üç gün ofiste, geri kalanında evde çalışacak.

Pichai, şirketin böyle bir modelin daha fazla üretkenliğe ve çalışanların refahına yol açıp açmayacağını test ettiğini söyledi. Ancak CNBC‘ye göre, Google‘ın hibrit çalışma modeli, çalışanların ofislerine gidip gelme mesafesinde yaşamalarını gerektirecek çünkü tamamen uzak bir seçenek sunulmadı. Bazı çalışanlar, özel ekipmana erişime ihtiyacı duyabilir bu çalışanlar için hibrit model uygun olmayabilir.

Google, koronavirüs salgınının bir sonucu olarak ofisten uzaklaşan ilk teknoloji şirketlerinden biriydi. Mart ayında çalışanlara sosyal mesafeyi desteklemek için evden çalışmalarını söyledi. Ayrıca Facebook, Twitter ve Square, tamamen uzaktan çalışma modelini kalıcı olarak genişleteceklerini duyuran şirketler arasında yer alıyor.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!