Google Play Uygulama Politikası Değişiyor

Google’ın Android marketeki uygulaların güvenirliliği bir süredir kullanıcıları ve geliştiricilerin rahatsız ediyordu. Yeni yayınlanan Google Play uygulama politikası değişikliği ile atıl durumda olan hesapların kapatılmasına ve yeterli ilgi görmeyen uygulamaların marketten kaldırılmasına yönelik bir değişiklik yapıldı.

Yeni politika göre, 1 yıldan uzun süre uygulama güncellemesi yapmamış ve Google Play konsola eriş sağlamamış geliştiricilerin hesapları kapatılacak. Ayrıca 90 gün içinde 1000 indirmeden fazla alamayan uygulamaların da Google Play Uygulama politikası gereğince kaldırılacağı bildiriliyor. Yapılan değişiklik ile geliştiricileri uygulamalarını sürekli güncellemeye mecbur kılması ve zayıf uygulamaların marketten kaldırılmasını ön görülüyor.

Düzenli güncellenen uygulamarın güvenlik zafiyetlerinin daha az yaşanacağını ve uzun süre etkin olmayan hesapların sadırıya uğrayarak kimlik avı veya virüslü uygulama yayınlamak için kullanılmasının önüne geçilebileceğini düşünülüyor. Ancak 90 gün içince 1000 indirme sayısına ulaşılması için özellikle yeni geliştiricileri Google reklam servisini kullanmaya iteceği tahmin ediliyor.

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!