Google ve Yandex Navigasyon Uygulamalarına Alternatif ‘Magic Earth’

Hem sürücülerin hem de yayaların olmazsa olmaz mobil uygulamalarından bir tanesi olan harita uygulamalarında iki güçlü rakip var; Google Haritalar ve Yandex Haritalar. Alıştığımız bu iki uygulama karşısına alternatif olarak OpenStreetMap haritalarını kullanan Magic Earth‘a göz atalım.

Magic Earth, navigasyon, araç kamerası, toplu taşıma ve şehir rehberi bir arada

Her şeyden önce, uygulama 233 ülkeden güncel verileri içeren OpenStreetMap haritalarını kullanıyor. Çevrimdışı kullanım için bu haritaları indirebilirsiniz ve ayrıca park yeri ve yol bilgileri gibi ayrıntılı bilgiler içerir. Uygulama yürüyerek, arabayla, bisikletle veya toplu taşıma araçlarıyla yapılan yolculuklar için çalışır. Ek olarak, Magic Earth bize trafik, sapmalar, hız tuzakları ve izin verilen maksimum hız hakkında da veri sağlar. Toplu taşıma uygulaması ayrıca yürüme yol tariflerini ve transfer süreleri hakkında bilgi içerir.

Gezinmeden daha fazlası

Magic Earth bir adım daha ileri gidiyor, çünkü uygulama aynı zamanda arabada başka bir önemli rol oynayabilir. Örneğin, navigasyon sırasında kayıt yapan ve aynı zamanda navigasyon arayüzünü gösteren bir gösterge kamerası olarak işlev görebilir. Araçtaki akıllı telefonunuzun ekranı çok rahatsız ediciyse, telefonunuzu rota rehberliğini ve hızınızı arabanızın penceresine yansıtan bir Head-up Display (HUD) olarak da kullanabilirsiniz.

Dahası, Magic Earth’e daha da fazla ekstralar entegre edildi. Hem saatlik hem de günlük hava durumu bilgilerini ve Wikipedia ile entegrasyonu düşünün. İkincisi, bölgenizdeki önemli binalar ve yerler hakkında hemen bilgi edinmenize yardımcı olacaktır.

Magic Earth uygulamasını iOS, Play Store ve AppGallery’den İndirebilisiniz.

Magic Earth uygulamasını deneyecek misiniz? Favori navigasyon uygulamanız nedir? Bu makalenin altındaki yorumlarda bize bildirin.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!