Hangi iPhone 13 Modellerinin 120 Hz Yenileme Hızına Sahip Olacağı Ortaya Çıktı

Ekran analisti Ross Young‘a göre, 2021’de piyasaya sürülecek iki üst düzey “iPhone 13 Pro” modelinin, 120 Hz yenileme hızlarını etkinleştirmek için LTPO ekran teknolojisini kullanması bekleniyor.

Young, LTPO‘nun yanlış olduğunu söylediği tek bir model hakkında söylentiler duyduğunu belirten bir tweet’te ayrıntıyı tekrar doğruladı.

LTPO OLED ekranlar, pil ömrünü daha iyi koruyarak, ekrandaki tek tek pikselleri açıp kapatabilen, gücü daha verimli kullanan bir arka panele sahiptir. Young daha önce LTPO teknolojisinin 120Hz yenileme hızlarıyla bağlantılı olduğunu ve ProMotion iPhone‘a getirilmeden önce uygulanması gerektiğini, aksi takdirde 120Hz yenileme hızının çok fazla pil ömrünü tüketeceğini söylemişti.

Bu noktada, çok sayıda söylenti, iki Pro düzeyindeki ‌iPhone 13‌ modeli için hem LTPO teknolojisini hem de 120 Hz yenileme oranlarını doğruladı. 120Hz ProMotion ekranlar iPhone 12 modelleri için de söylendi, ancak Apple bunları uygulamadı ve bunun yerine özelliği ‌iPhone 13‌ serisine kaydetti.

Samsung, LTPO OLED ekranlarının çoğunu Apple‘a tedarik edecek, Apple da potansiyel olarak BOE ve LG Display‘den ekran satın alacak.

Apple, iPad Pro serisinde uzun süredir 120 Hz yenileme hızları sunuyor. iPad‘de olduğu gibi, “iPhone” da daha yüksek yenileme hızı, ekrandaki hareket içeriğini daha pürüzsüz, daha net ve okuma, oyun oynama ve daha fazlası gibi görevler için daha duyarlı hale getirecek.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!