Hava Durumu ve Haberler Windows 10 Görev Çubuğuna Geliyor

Insiders ile test ettikten sonra Microsoft, Windows 10‘a yeni bir Haberler ve İlgi Alanları özelliği ekliyor. Kısacası, araç, görev çubuğunda hava durumunu kontrol etmenin yanı sıra en son haberleri, spor skorlarını takip etmenize olanak tanıyan bir kısayol oluşturuyor. Bir hikayeye dokunmak hikayeyi bir tarayıcıda açacaktır. Ayrıca bir makaleyi daha sonra okumak için kaydedebilir ve istenirse paylaşılabilir.

Doğal olarak, feed’inizde gördüğünüz konuların yanı sıra Windows‘un makaleleri kaynaklamak için kullandığı yayınlarda ince ayar yapabilirsiniz. Ek olarak, simgenin görev çubuğunuzda nasıl göründüğü konusunda biraz esnekliğe sahipsiniz. Hepsini görmek istemiyorsanız özelliği kapatmanız da mümkündür.

Microsoft, görev çubuğuna haberler ve ilgi alanları eklerken, bir avuç hedefi gerçekleştirmeye çalıştığını söylüyor. Birincisi, yüksek kaliteli ve alakalı haber içeriğini bulmayı kolaylaştırmak istiyor. Dahası, şirketin gördüğü gibi, çoğu insan zaten gün boyunca dünyada neler olup bittiğini sürekli olarak kontrol ettikleri bir rutine sahip. Öyleyse neden bu süreci daha sorunsuz hale getirmiyorsunuz? Windows üzerinden hava durumunu kontrol etmenin bir yolunu eklemek, insanların bir süredir istediği bir şey.

Microsoft, önümüzdeki birkaç hafta içinde Windows görev çubuğunda Haberler ve İlgi Alanları sunmaya başlamayı planlıyor. Tüm kullanıma sunmanın birkaç ay sürmesi planlanan “aşamalı ve ölçülü bir yaklaşım” aldığını söylüyor.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!