Havada Asılı Kalan Manyetik Saksı LYFE

Geçtiğimiz yıl çıkardığı havada durabilen ve temassız yanabilen “Flyte” isimli lambayla tanınan firma, bu sene de havada asılı kalan manyetik saksı LYFE ile yine çok farklı bir işe imza atmış.

Sanat, bilim ve teknolojinin fütüristik birleşimi olan LYFE, toprağa ihtiyaç duymadan “Tillandsia” ve çok az duyarak yaşayabilen “Kaktüs” bitkiler ile kullanılıyor. Sadece suya ve gün ışığına ihtiyaç duyan bitkiler “Tillandsia”, saksıyla birlikte ücretsiz gönderiliyor. (Avrupa ve Amerika için)

Havada Asılı Kalan Manyetik Saksı LYFE

12 yüzeyli jeodezik yapıda olan LYFE, havada dönerken hipnotik ve dinlendirici bir görüntü sunuyor. Ayrıca dönerek gün ışığından daha verimli yararlanarak bitkinin gelişimini de olumlu etkiliyor.

Manyetik Saksı LYFE Avantajları

NASA tarafından yayınlanan bir araştırma sonucuna göre 9 metrekareye 1 bitki yerleştirildiğinde hava kalitesinin arttığını, toksinleri filtreleyerek stres seviyesini azaltığına dikkat çeken firma, ofis ve evlere yerleştirilen LYFE ile metal rahatlama sağlanacağını da vurguluyor.

Prize takılı büyük bir PAD’in üzerinde havada kalan saksıya sahip olamak için Kickstarter sayfasına gidip belli bir tutarda bağışta bulunmanız gerekli. Yıl sonuna doğru firmanın kendi sitesi üzerinden satılacak olan LYFE, yaklaşık olarak 180$ gibi bir fiyat etiketine sahip olacak.

Ana Kaynak:Kickstarter
Yan Kaynak:SciencePost
YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!