Huawei P9 Özellikleri ve Fotoğrafları sızdırıldı

Huawei P9 Özellikleri ve Fotoğrafları geçtiğimiz günlerde, Huawei SEO’su kullanırken ki fotoğrafı sızdırılmış daha sonrasında da telefonun bazı özellikleri paylaşılmıştı. Şimdi ise telefonun ayrıntılı fotoğrafları ve Huawei P9 modellerinin özellikleri ortaya çıktı.

Huawei’nin yeni amiral gemi telefonu olan Huawei P9’un, sızın görüntüler dahilinden arka tarafta çift kamera olacağı neredeyse kesinleşmiş durumda. 6 Nisan’da tanıtılması beklenen telefon, sızan bilgiler dahilinde ki özellikleri şöyle olacak;

Huawei P9 Özellikleri

Huawei P9; 12 Megapiksel çözünürlüğünde çift kameraya, Çift LED (çift tonlu) Flaşa, lazer otofokus (veya kızıl ötesi), 5.2-inç 1080 x 1920 piksel çözünürlüğünde IPS LCD ekrana, Kirin 950 işlemcisine, Mali-T880 GPU’suna, 3GB RAM’e, 3900mAh kapasiteli bataryaya sahip olacak. Ayrıca arka tarafta yer alan 12 Megapiksel çözünürlüğünde ki kameranın OIS (optik görüntü sabitleme) özelliği olacağı ve çift kamera ile çok daha keskin ve kaliteli fotoğraflar oluşturulabileceği bildiriliyor.

Ayrıca lansmanda Huawei P9 Lite ve Huawei P9 Max modellerinin de tanıtılacağı söyleniyor. O tarafta Huawei P9 Lite özellikleri şu şekilde olacak; Huawei P9 Lite5.0-inç 1080 x 1920 piksel çözünürlüğünde IPS LCD ekrana, Snapdragon 650 işlemcisine, 2GB RAM‘e, 16 GB dahili depolama alanına, 12 Megapiksel çözünürlüğünde tek kameraya sahip olacak. Huawei P9 Lite kamera tarafında abisi Huawei P9 gibi çift kamera ile gelmeyebileceği ancak OIS (optik görüntü sabitleme) özelliği bulunacağı sildiriliyor.

Huawei P9 Max özellikleri ise şu şekilde olacak; Huawei P9 Max, 6.2-inç 1440 x 2560 piksel (QHD) çözünürlüğünde IPS LCD ekrana, Kirin 955 işlemcisine, 4GB RAM‘e,  64GB/128GB dahili depolama kapasitesine, 12 Megapiksel çözünürlüğünde çift arka kameraya sahip olacak.

Ayrıca Huawei P9 Max, ekran tarafında 5.8-inç boyutu ile geleceği de söyleniyor. Genel olarak Huawei’nin 6 Nisan’da tanıtacağı telefonlar ve özellikleri bu şekilde olacak. Paket olarak oldukça güzel olan telefonlar umarız fiyat anlamında da kullanıcıların beklentisini karşılayabilir.

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!