Ana SayfaHaberHuawei,...

Huawei, Petal Mail Adlı Kendi E-posta Hizmetini Başlatıyor

Huawei‘nin akıllı telefon işi, ABD‘nin devam eden yaptırımları karşısında zorlansa da, şirket, cihazlarında çok yönlü bir yazılım deneyimi sağlamak için sürekli çaba gösteriyor. Şirket yalnızca Android‘e birinci taraf bir alternatif üzerinde çalışmakla kalmıyor, aynı zamanda Harmony OS adlı Google hizmetlerine de son ikisinde HMS ve HMS Core, AppGallery, Petal Search ve Petal Maps gibi birkaç alternatif yayınladı. Bu hizmetler Çin dışında gerçekten yakalanmamış olsa da, Huawei şimdi Gmail’in bıraktığı boşluğu doldurmak için Petal Mail adlı kendi e-posta hizmetini başlatmaya hazırlanıyor.

GizChina’dan gelen yakın tarihli bir rapora göre Huawei, Gmail alternatifini Çin’de test etmeye çoktan başladı ve kullanıcılar artık bu bağlantıyı izleyerek kaydolabilir. Hizmete kaydolduğunuzda size bir @ petalmail.com e-posta kimliği ve ilk test aşamasında çok önemli geri bildirimler sağlama ayrıcalığı verilir. ITHome’dan ayrı bir raporun ortaya koyduğu gibi, hizmete kaydolan kullanıcılar aşağıda gösterilen sayfaya yönlendirilecek.

Huawei, Petal Mail Adlı Kendi E-posta Hizmetini Başlatıyor

Huawei’nin Petal Mail hizmeti, yan menüdeki birkaç seçenekle şu anda çok minimal bir arayüze sahip görünüyor. Bunlara Gelen Kutusu, Yıldızlı, Taslak, Gönderilmiş, Çöp Kutusu ve Spam dahildir. Arayüz, ilk sütun muhtemelen bir kullanıcının gelen kutusundaki tüm e-postaları ve ikincisi seçilen e-postayı genişletilmiş bir biçimde gösterecek şekilde iki sütuna bölünmüştür.

Şu an itibariyle, Huawei’nin yeni e-posta hizmeti hakkında daha fazla bilgiye sahip değiliz. Bununla birlikte, yukarıda belirtilen raporlar, şirketin kullanıcıları için Petals adlı yeni bir sanal para birimi de tanıttığını ortaya koyuyor. Bu para biriminin ne için kullanılacağını kesin olarak söyleyemesek de, ITHome şu anda 0,01 CNY (~ 0,0015 $) değerinde olduğunu iddia ediyor.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!