IBM, Linux Foundation, Irkçılıkla Mücadele İçin Ortak Mücadele Gerçekleştireceğini Duyurdu

IBM’in Irksal Adalet için Kod Çağrısı ekibi, programı yeni alanlara doğru genişletiyor ve bugün Linux Vakfı’nın, sistemik ırkçılığın üstesinden gelmek için açık kaynak teknolojilerini kullanmak üzere daha fazla kodlayıcıyı bir araya getirmek amacıyla yedi projeye ev sahipliği yapacağını söyledi.

Call for Code for Racial Justice’in mevcut beş açık kaynak projesine ek olarak, Linux Foundation ve IBM ayrıca iki yeni proje başlangıcını açıkladı: Fair Change ve TakeTwo.

Adil Değişim, potansiyel olarak ırkçılıkla ilgili olayların kayıtlarına, kataloglanmasına ve kanıtlarına erişilmesine yardımcı olan bir platformdur. Amaç, kamu yararı ve güvenliği açısından şeffaflık, yeniden eğitim ve kanun yaptırımı için reform sağlamaktır.

TakeTwo, haber makaleleri, başlıklar, web sayfaları, bloglar ve hatta kodlardaki metne odaklanarak dijital içerikteki önyargıyı azaltmaya yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Irkçılığın daha ince biçimlerini belirlemek için kullanılacaktır.

IBM’in Call for Code direktörü Ruth Davis, “Haberlerdeki olaylarla ve bugün açıkladığımız iki çözümle doğrudan bağlantı kurabilirsiniz,” dedi.

IBM’in Call for Code girişiminin temelini oluşturan Call for Code for Racial Justice, geçtiğimiz sonbaharda başlatıldı ve IBM ve Red Hat’ten siyah çalışanlar ve “yaratıcılıklarını ve uzmanlıklarını sorunu çözmek için teknoloji çözümleri tasarlamak ve geliştirmek için uygulayan müttefikleri tarafından başlatıldı. sistemik ırkçılık, ”dedi Davis.

Bu projeler, bir suçu izleyen çeşitli tanıklıklardaki önyargıları tespit etmekten, savunma avukatlarının siyah müvekkiller için davalarını güçlendirmelerine yardımcı olmaktan seçmen bilgilerinin anlaşılmasını kolaylaştırmaya kadar her şeyi kapsıyor. Ve diğer Kod Çağrısı programlarından farklı olarak, Irksal Adalet girişimi bir yarışma değildir ve bir bitiş tarihi yoktur.

Red Hat OpenShift, IBM Cloud, IBM Watson, Blockchain ledger, Node.js, Vu.js, Docker, upstream Kubernetes ve Tekton gibi teknolojiler kullanılarak oluşturulan Linux Foundation ve IBM, açık kaynak topluluğunu test ederek katkıda bulunmaya davet ediyor, bunları genişletmek ve uygulamak ve onları daha da güçlü kılmak için kendi farklı bakış açılarını ve uzmanlıklarını eklemek.

Davis, “Teknolojinin tek başına bu sorunları çözemeyeceğini biliyoruz, ancak teknolojiyi siyah topluluğun, savunucuların ve onların müttefiklerinin eline bırakmanın bir boşluğu doldurabileceğine ve umarım gerçek ve sürekli ilerlemeye giden yolu açabileceğine inanıyoruz” dedi. “Teknolojinin gerçek gücü, dünyayı sonsuza dek değiştirmek isteyenlerdedir. Bunu okuyan herhangi bir geliştiriciye: Bir tavır alıp becerilerinizi ve yaratıcılığınızı bir fark yaratmak için uygulayabileceğinizi bilmenizi istiyorum. “

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!