Ana SayfaHaberiFixit,...

iFixit, M1 MacBook’a Yakından Bakmamıza Olanak Sağlıyor

iFixit, Apple‘ın üç yeni M1 tabanlı Mac’inden ikisini söktü MacBook Air ve 2 bağlantı noktalı, 13 inç MacBook Pro. Buldukları şey bir şekilde hem şaşırtıcı hem de şaşırtıcı değil. M1 yongasının dahil edilmesi ve doğrudan ilgili değişiklikler dışında dizüstü bilgisayarlarda neredeyse hiçbir şey değişmedi.

En büyük değişiklik MacBook Air‘deki bir fanın ihmal edilmesidir. iFixit, Intel MacBook Air‘in bazı durumlarda aşırı ısınma geçmişi göz önüne alındığında, M1‘in verimliliği hakkında çok şey söylediğini ve Air’in şu anda bu fan olmadan gayet iyi çalıştığını belirtti.

iFixit, M1 MacBook’a Yakından Bakmamıza Olanak Sağlıyor

13 inç MacBook Pro, önceki modele daha da benziyor. T2 yongası da gitti, ancak dizüstü bilgisayar hiçbir fark olmaksızın aynı fan ve soğutma sistemini koruyor. 13 inç MacBook Pro‘nun incelemeleri, fanın eskisi kadar sık ​​dönmediğini iddia ediyor. Ancak iFixit burada bunun Intel yongasından M1‘e geçişten kaynaklandığı, gelişmiş bir soğutma sistemi nedeniyle değil. Intel ve M1 Pro’daki fanlar birbirinin yerine kullanılabilir.

Değiştirilemeyen şey, Air‘deki bir sürü parça ve Pro‘daki parçalardır. iFixit, iki makine arasındaki benzer silikonun birinden diğerini sabitlemek için parçaları kullanmayı mümkün kılarak onarımları kolaylaştırmak için bir fırsat sunabileceğinden yakınıyor, ancak durum böyle değil.

iFixit, M1 MacBook’a Yakından Bakmamıza Olanak Sağlıyor

Ve genel olarak, M1‘in önceki modellere göre performans ve verimlilik kazanımları, kullanıcının bakım ve onarılabilirliğinin daha açık bir yönde hareket etmemesi gerçeğiyle dengeleniyor, çünkü M1‘in birleşik bellek mimarisi Apple‘ın RAM’i yakın zamanda yükseltilebilir veya değiştirilebilir hale getirmeyi planlıyor.

iFixit henüz dizüstü bilgisayarlara bir tamir edilebilirlik puanı vermedi, ancak puanların önceki modellere verilenlerden çok farklı olmayacağını düşünüyorum.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!