Ana SayfaHaberlerInstagram,...

Instagram, Eleştirmenlerin Tepkisine Rağmen Çocuk Sürümünü Başlatacak

Facebook ve bağlı kuruluşu Instagram, tüm dünyadaki en popüler sosyal medya platformları haline geldi ve bu, çevrimiçi olarak paylaşılan veri türü konusunda önemli bir güce sahip olmalarını sağladı. Facebook‘un yapmaya çalıştığı bir şey, çocuklar tarafından kullanılmak üzere tasarlanmış uygulamalar sunarak pazar payını genişletmek ve bu tür şeylerin ilk örneği Messenger Kids uygulamasıyla görülebilir.

Şirket, uygulama için çok çeşitli nedenlerden dolayı çok fazla geri bildirim aldı, ancak bu, Facebook‘un çabalarını haklı çıkardığını hissettiği ve uygulamanın yaklaşık 7 milyon kullanıcı tarafından kullanılmasını engellemedi ve açıkça bir tür talep olduğunu gösterdi. bu tür hizmetler için. Tüm bunların söylendiği ve artık yoldan çıktığı düşünüldüğünde, Facebook‘un Instagram‘ın çocuk dostu bir sürümünü yaparak bu demografiye daha da girmeye başladığını belirtmek önemlidir.

Bloomberg‘e göre Instagram‘ın bu sürümü dahili olarak Instagram Gençlik olarak anılıyor ve şirketin daha önce mümkün olmayan şekillerde genişlemesine gerçekten yardımcı olma potansiyeline sahip. Yine de bu tür şeylerde bir takım problemler görülebilir. Birincisi, Facebook kullanıcılarının mahremiyetini o kadar ciddiye aldığı bilinmemektedir ve bu platformun kullanıcıları çocuk olacağından bu endişeler daha da belirgin hale gelmektedir.

Bununla birlikte, birçok eleştirmenin bu tür bir uygulamayla bulduğu gerçek mesele, ilk etapta sosyal medyayı çevreleyen türden bir kültürle ilgilidir. Özellikle Instagram çok sığ bir yer olabilir ve genellikle size insanların çevrelerindeki dünyayla nasıl etkileşim kurduğuna dair yüzeysel bir görünüm gösterir. Bu, yetişkin yetişkinlere kim olduklarını değiştirmeleri için baskı yapar ve düşünürseniz oldukça şiddetli semptomlara sahip olabilecek çok çeşitli akıl hastalıklarına yol açabilir.

Bunun çocuklar için ne kadar kötü olacağını ancak hayal edebilirsiniz. Instagram‘ın ana sürümü 13 yaş ve üstü kişiler tarafından kullanılabilir ve bu gençler, sosyal medya kullanımıyla birlikte gelebilecek baskı nedeniyle olumsuz belirtiler gösteriyor. Çocuklar üzerindeki etki çok daha kötü olurdu, ancak tüm bu eleştirilere rağmen, Instagram ileriye doğru ilerliyor ve bu proje üzerinde çalışmaya devam edecek gibi görünüyor, bu nedenle işlerin bundan sonra nereye gittiğini görmek ilginç olacak.

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!