Ana SayfaHaberInstagram...

Instagram Hikayelerde Link Paylaşımı Herkese Kullanıma Sunuyor

iOS için Instagram, herkesin yeni bağlantı çıkartmaları aracılığıyla hikayelerdeki bağlantıları paylaşma yeteneğini test ediyor. Verge‘in haberiine göre, bu özellik şu anda doğrulanmış veya 10.000’den fazla takipçisi olan kullanıcılarla sınırlı olduğundan, Instagram‘daki hikayelerdeki bağlantılar için dikkate değer bir destek genişlemesi olacaktır.

Şu anda, Instagram‘da 10.000 veya doğrulanmış bir rozete sahip olan kullanıcılar, “kaydırmalı” bir tasarımla hikayelerine bağlantı ekleme olanağına sahiptir. Bununla birlikte, Instagram‘ın şu anda test ettiği şey, yukarı kaydırmak değil, bir bağlantı çıkartması.

Instagram Hikayelerde Link Paylaşımı Herkese Kullanıma Sunuyor

Raporda, “Bu çıkartmalar, kaydırma yerine bir dokunuş dışında, yukarı kaydırma bağlantısının yaptığı gibi çalışacak” diye açıklıyor. Bu aynı zamanda, insanların bir çıkartma içeren hikayelere yanıt verebilecekleri anlamına gelir; bu, yukarı kaydırma bağlantısıyla hikayelerde mümkün olmayan bir şeydir.

Şu anda test sınırlıdır ve yalnızca belirli kullanıcılar bağlantı etiketi özelliğine erişebilir. Instagram, yanlış bilgi ve spam’i önlemeye odaklanarak, insanların gönderdiği bağlantı türlerini görmek için izleyecektir:

Şimdilik, test küçük ve Instagram‘ın ürün müdürü Vishal Shah, Verge‘e çoğunlukla insanların bağlantılardan nasıl yararlanabileceğini öğrenmek olduğunu söylüyor. Yanlış bilgi ve spam’e özellikle dikkat ederken, insanların gönderdiği bağlantı türlerini izliyor olacaklar. Artı, çıkartmaların insanların mevcut platformu kullanma biçimine daha çok uyduğunu söylüyor, bu yüzden bu testin “bağlantıları aynı tür genel sisteme getiriyor, sistem açısından basitlik açısından bakıldığında da çok mantıklı” diyor.

Test şu anda küçük olsa da, Instagram, düzgün çalışmasını sağlayabiliyorsa, sonunda herkese bağlantı çıkartmaları sunmayı umuyor. Bununla birlikte, yorumlar veya başlıklar gibi Instagram’ın diğer bölümlerine bağlantılar getirme planı yoktur.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!