Ana SayfaHaberInstagram...

Instagram İçin Web Sürümünden Paylaşım Desteği Geliyor

Instagram kullanıcıları buna bir bilgisayardan veya hatta iPad‘den masaüstü web sitesinden erişebilir, ancak fotoğraf, video ve hatta hikaye yükleme seçeneği yoktur. Bununla birlikte, şirketin şu anda web sitesinde kullanıcıların oradan yayın oluşturmasına izin verecek bir güncelleme üzerinde çalıştığı için bunun yakında değişmesi bekleniyor.

Geliştirici ve uygulama analisti Alessandro Paluzzi‘nin açıkladığı gibi güncelleme, gönderi oluşturucuyu daha önce resmi uygulamanın yanı sıra yalnızca mobil Instagram web sitesinde bulunan Instagram’ın web sürümüne getiriyor.

Paluzzi, profilindeki yeni seçeneği açıklanmayan yöntemlerle etkinleştirmeyi başardı ve Twitter‘da Instagram‘ın gönderi oluşturucusunun web’de nasıl çalışacağına dair bazı görüntüler paylaştı. Arayüz, yayınlama seçeneklerinin yanındaki içeriğin önizlemesiyle değiştirildi. Kullanıcılar ayrıca görüntüyü kırpma, filtreler uygulama (uygulamadaki ile aynı) ve bir açıklama ayarlama seçenekleri bulacaklar.

Geliştirici, bu yeni özelliğin ne zaman herkesin kullanımına sunulacağından bahsetmemiş olsa da, bu iPad kullanıcıları için harika bir haber. Instagram uygulamasını iPad‘e yükleyebilirsiniz, ancak tüm ekrandan yararlanmadan yalnızca bir iPhone uygulaması olarak çalışır.

Ne yazık ki Instagram CEO’su geçen yıl, uygulamanın iPad sürümünün şirketin planlarında yer almadığını, ancak masaüstü web sitesinden gönderi oluşturmanın, en azından işleri daha az kötü hale getirdiğini söyledi. Web sürümü üzerinden Hikayeler yayınlamanın gerçeğe dönüşmesi biraz daha uzun sürecektir.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!