Ana SayfaHaberlerInstagram,...

Instagram, Kullanıcıların Profillerine Zamirler Eklemesine İzin Veriyor

Kimliği yansıtmada oynadıkları kilit rolün farkında olan bir dizi sosyal medya ve flört uygulaması, insanların profillerine zamir eklemelerine kademeli olarak izin verdi. Şimdi Instagram‘ı bu listeye ekleyebilirsiniz. Uygulamanın yeni özelliği, adınızın yanında soluk, gri metinle dört adede kadar zamiri görüntülemenizi sağlar. Şu anda bu seçenek, profil düzenleme sayfası aracılığıyla belirli İngilizce konuşulan ülkelerde mevcut, ancak Instagram bunu daha yaygın bir şekilde sunmayı planladığını söylüyor.

Mashable‘a göre Instagram, özelliğin taciz amacıyla kullanılmasını önlemek için bir takım adımlar attı. Örneğin, şu anda yalnızca önerilen zamirler arasından seçim yapabilir (Mashable testler sırasında 41 seçenek bulur) ve zamirlerinizi sizi takip etmeyen herkesten gizlemek için geçiş yapabilirsiniz. Bu, 18 yaşın altındaki kullanıcılar için varsayılan ayardır.

Instagram, bir tweet’te, terim listesini zaman içinde sürekli olarak güncelleyeceğini ve zamirlerini bulamayan kullanıcıları bir istek formu kullanarak öneri göndermeye teşvik ettiğini söyledi.

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!