Ana SayfaHaberInstagram...

Instagram Live İçin Yeni Seçenekler Ekliyor

Mart ayında Live Rooms‘u duyurduktan sonra Instagram artık Instagram Live‘a iki yeni özellik ekliyor: Kullanıcılar artık mikrofonlarının sesini kapatabilir ve hatta canlı yayındayken videolarını kapatabilir.

TechCrunch‘a göre bu, Instagram‘ın Clubhouse‘a karşı rekabeti artırmaya yönelik başka bir girişimidir:

“Instagram, canlı yayın yaparken belirli bir şekilde görünme veya ses verme baskısını azaltabileceklerinden, bu yeni özelliklerin canlı yayın deneyimleri sırasında sunuculara daha fazla esneklik sağlayacağını söylüyor. Bu doğru olsa da, gerçek şu ki Facebook, daha fazla şans eseri konuşmaları teşvik eden bir “video kapalı” deneyimini etkinleştirerek sadece Clubhouse’un başucu kitabından başka bir sayfa alıyor. “

Şimdilik, toplantı sahipleri videoyu açıp kapatamayacak ya da canlı yayındaki diğerlerini sessize alamayacak, ancak Instagram yayıncıya bu türden daha fazla özellik sunmaya çalışıyor. Bu özelliğin ilk gizli görünümü, Perşembe günü Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ile Instagram Başkanı Adam Mosseri arasında bir Instagram Live’da görüldü.

Instagram ayrıca, geçen ay başlatılan Reels için “Remix” işleviyle TikTok‘u da üstleniyor. Bundan birkaç hafta sonra, sosyal ağ, beğenme sayılarını kaldırmak yerine yönetmek için üç seçenek sunmaya başladı.

Instagram sahibi Facebook ise Clubhouse ve Twitter Spaces ile rekabet etme konusunda daha ciddidir. Bu ay şirket, sese odaklanan üç ürün duyurdu: Soundbites, bir tür kısa biçimli ses ürünü, podcast’leri ve şarkıları bir Spotify ortaklığı ile platformda entegre eden ve yeni bir Canlı Ses özelliği.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!