Ana SayfaHaberlerInstagram...

Instagram Özel Hikayeleri ve Yeni Canlı Video Özelliklerini Test Ediyor

Instagram, sosyal medya dünyasında en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biridir ve dünyanın dört bir yanından milyonlarca kullanıcısı var. Teknoloji devi, sosyalleşme ve eğlence amacıyla platformlarına güvenen insan sayısını anlıyor ve bu nedenle şirket, kitlesine uygulamaya daha fazla yeni kullanıcı çekmek ve alan yaratmak için mümkün olan en iyi özellikleri sağlamak için gün içinde ve dışında çalışıyor. halihazırda mevcut olan kullanıcılar için kullanıcı dostu. Bu özelliği başarmak için teknoloji devi, kesinlikle birçok kişinin kalbini kazanacak iki yeni özellik daha sunuyor.

InstaLeaks tarafından fark edildiği üzere, sosyal medya devinin başlatmayı planladığı ilk özellik, Canlı videolar için bir PIP penceresi. PIP nedir? Merak ediyor olmalısın, bilmiyorsan seni aydınlatmamıza izin ver.

PIP, temelde kullanıcıların aynı anda aynı ekranın çift penceresini açmasına izin veren bir özelliktir. Bir pencere köşede daha küçük olurken diğeri ilkinden biraz daha büyük olabilir.

Instagram‘ın üzerinde çalıştığı bu PIP özelliği Canlı videolar içindir. Kaç kez başınıza bir Canlı video izlemek isterken aynı zamanda haber akışınızda da gezinmek istiyorsunuz, ancak Canlı videolarınızın tüm ekranı nasıl kapladığı düşünüldüğünde bunu yapmak imkansızdır. Ancak, şimdi işler değişiyor, çünkü bu PIP özelliği sayesinde uygulama, izlemek istediğiniz Canlı videoyu ekranınızın köşesinde daha küçük bir pencerede açmanıza izin verirken, aynı zamanda Haber beslemenizde gezinebilirsiniz. Instagram yapmak artık çok kolay!

Instagram’ın üzerinde çalıştığı diğer özellik, hikayelerinizin mahremiyetine bir başka ilavedir. Daha önce Instagram hikayeleri tanıttığında tüm takipçileriniz tarafından görülebilirdi, ancak daha sonra uygulama buna yönelik çalıştı ve yakın ve yargılayıcı olmadığını düşündüğünüz kişilerin bir listesini oluşturmanıza yardımcı olan “Yakın arkadaşlar” adlı daha kapalı bir özellik sundu. çoğu durumda resimleri veya hikayeleri onlarla paylaşın.

Şimdi, uygulama bu listeye “Özel Hikayeler” adı verilen bir ayar ile başka bir eklemeyle geliyor. Bu özellik hakkında pek çok şey söylenmemiş olsa da, mobil geliştirici uzmanı ve lanse edilmemiş tüm gizli özellikleri kırdığı bilinen kişi Alessandro Paluzzi, takipçilerine bunların yalnızca paylaşılacak hikayeler olduğunu düşündüğünü söylemek için Twitter‘ına götürdü. takipçilerimizle (veya belki sadece karşılıklı olarak).

Ancak, Instagram‘ın kendisi doğrulayana kadar bu türden hiçbir şey onaylanamaz ve hepimiz bunu bekliyoruz. Bu özelliklerin neden sizin için mevcut olmadığını merak ediyorsanız, bunun nedeni henüz şirket tarafından piyasaya sürülmemiş olmaları ve hala test koşullarında olmalarıdır. Instagram’ın çıkışlarını yapmadan önce özellikleri nasıl iptal etmeyi başardığını göz önünde bulundurarak, bu ikisinin de ortaya çıkıp çıkmayacağından çok emin olmamalısınız.

Ancak umuyoruz çünkü bu ikisi gerçekten harika özellikler gibi görünüyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!