Ana SayfaHaberInstagram,...

Instagram, Reklamları Reels’e Getiriyor

TikTok klonunu piyasaya sürdükten bir yıldan kısa bir süre sonra Instagram, reklamları Reels‘e getiriyor. Tam ekran reklamlar, “önümüzdeki aylarda” daha fazla ülkeye ulaşmadan önce Hindistan, Almanya, Brezilya ve Avustralya‘ya ilk olarak ulaşacak.

Spotlar Instagram‘ın Hikayeler reklamlarına benzer. Reklamlar 30 saniyeye kadar yayınlanabilir ve kullanıcılar onlarla organik gönderilerde olduğu gibi etkileşim kurabilir (bunları tamamen atlamak dahil). Şirket tarafından paylaşılan ekran görüntülerine göre reklamlarda “şimdi alışveriş yap” düğmeleri de bulunabilir.

Instagram ayrıca Hikayeler için yeni bir reklam biçimi deniyor: çıkartma reklamlar. Etkileyiciler için anlamı olan reklamlar, “içerik oluşturucuların Facebook Hikayelerinden, çıkartma gibi görünen reklamlarla para kazanmalarına ve elde edilen gelirin bir kısmını almalarına olanak tanır.” Marka tarafından oluşturulan çıkartmalar, etkileyicilerin takipçilerinin satın alabileceği belirli ürünlere bağlanmasına olanak tanıyacak.

Bir Instagram sözcüsü, Facebook‘un Hikayeler içinde bir gelir paylaşımı özelliğini ilk kez denediğini ancak düzenlemelerin ayrıntılarını vermeyi reddettiğini belirtti. Bu özellik, “seçilmiş” bir grup reklamveren ve içerik oluşturucu tarafından kullanılabilecektir. Çıkartma reklamları, Instagram‘ın keşfettiği çeşitli para kazanma araçlarının en yenisidir. Ayrıca, içerik oluşturucuların canlı yayınlarda rozet ve ürün satmasına ve IGTV‘de reklam yayınlayan içerik oluşturucularla geliri paylaşmasına olanak tanır.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!