Ana SayfaHaberInstagram,...

Instagram, Ücretli Hikayeler Aboneliği Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Instagram, “Özel Hikayeler” adlı yeni bir özellik üzerinde çalıştığını doğruladı. Yazılım geliştiricisi Alessandro Paluzzi, Instagram‘ın kod tabanında bu özelliğe referanslar bulduklarını Twitter’da paylaştıktan sonra, 21 Haziran’dan bu yana Stories dalının görüntüleri internette dolaşıyor. TechCrunch‘a ekran görüntülerinin perde arkasında üzerinde çalıştığı dahili bir prototipi gösterdiğini söyledi.

Ancak ekran görüntülerinden anladığımız, özelliğin Instagram‘ın Twitter’ın ücretli Süper Takip aboneliğini alması olduğu. Normal kullanıcılar bir Özel Hikayeye rastladığında, Instagram onlara “sadece üyelerin” içeriği görüntüleyebileceğini söyleyecektir. Ayrıca şirket, insanların gördüklerinin ekran görüntüsünü almaya çalışmasını önleyecek gibi görünüyor. Aynı zamanda, içerik oluşturucuları Özel Hikayelerini Öne Çıkanlar’a kaydetmeye zorlayacak, böylece yeni üyelerin abone olurken görecekleri bir şeyler olacak.

Yeni bir özelliğe erken referanslar bulan birinin izniyle gelen herhangi bir bilgide olduğu gibi, Instagram‘ın Paluzzi’nin bulduğu özelliği asla yayınlamama olasılığı vardır. Ancak görüntüler, şirketin içerik oluşturucuları platformda kalmaya nasıl ikna edebileceğini düşündüğünü açıkça gösteriyor. Bu, rakiplerinden birinden bir özelliği uyarlamak anlamına geliyor. Facebook ve Instagram bunu geçmişte birçok kez yapmıştı.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!