Ana SayfaHaberInstagram,...

Instagram, WhatsApp Üzerinden Mesaj Almayı Seçebilecek Entegrasyon Üzerinde Çalışıyor

Instagram, dünyanın her yerinden milyarlarca kullanıcının her saniye binlerce fotoğrafı paylaştığı bir yerdir. Instagram ayrıca işletmelere çok sayıda tutkulu kitleye ulaşabilecekleri bir platform sağladı ve ürünleri doğrudan bir Instagram gönderisinde etiketleyebileceğiniz kullanışlı bir işletme profili özelliği sağladı.

Bu, işletme hesaplarının ürün sayfalarına doğrudan bağlantılarla içerik paylaşabileceği anlamına gelir, bu da kullanıcıların istedikleri ürünü tıklamalarını ve satın alma seçeneğine dokunmalarını kolaylaştırır. Şimdi Instagram, ticari aktiviteyi artırmak istiyor, bu nedenle, işletmenin bir promosyon oluştururken WhatsApp üzerinden daha fazla mesaj almayı seçebileceği bir özellik üzerinde çalışıyor. Alessandro Paluzzi‘nin tweet’lediği gibi, tanıtımınızdan daha fazla profil ziyareti veya daha fazla web sitesi ziyareti veya daha fazla mesaj almak istediğinize dair farklı hedef belirleme seçenekleri alacaksınız.

WhatsApp numaranızı, oluşturduğunuz Instagram üzerindeki işletme profilinize bağlayabilirsiniz. Bu iletişim bilgileri, müşterilerin sizinle bağlantı kurmasını kolaylaştıracak ve bu nedenle WhatsApp üzerinden daha fazla mesaj alarak satışlarınızı artırabilirsiniz. Bu, hem bağlayabileceğiniz hem de daha fazla mesaj alabileceğiniz Messenger ve Instagram DM‘ye benzer olabilir. Bu aynı zamanda daha fazla kullanıcının katılımını artıracaktır.

Facebook, WhatsApp‘ta bir ödeme seçeneği sunmuş ve daha sonra herhangi bir yerde otururken çevrimiçi alışveriş yapabileceğiniz bir çevrimiçi alışveriş özelliği sunmuştur. Şimdi, bu aynı zamanda WhatsApp hesabını Instagram işletme profiline bağlamak için de iyi bir fikir ve müşteriler işletme numaranızı kolayca bulacak ve istediğiniz zaman sizinle iletişime geçecek. İletişim seçeneğine dokunarak WhatsApp hesabınızı Instagram İşletme profiline bağlayabilirsiniz; WhatsApp seçeneğini iş e-postası altında bulacaksınız.

Artık işletmeniz promosyon yaparken daha fazla mesaj alma hedefini belirleyebilir, WhatsApp üzerinden ürününüzün yorumlarını, satış faturalarını, müşterilerin satış sonrası geri bildirimlerini ve daha fazlasını mesajlar aracılığıyla kolayca alabilirsiniz. Instagram bu özelliğin lansmanı için henüz bir açıklama yapmadı ancak yakın gelecekte işletme profilinin bu özelliği göreceği tahmin ediliyor. Facebook, sahip olduğu uygulamaları birbirine bağlayarak biraz da iş merkezi haline getiriyor.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!