Ana SayfaHaberInstagram'ın...

Instagram’ın Reels’i artık Hindistan’daki Lite Uygulamasında Mevcut

Instagram‘ın TikTok klonu Reels, geçtiğimiz Ağustos ayında resmi olarak piyasaya sürüldü, ancak şimdiye kadar yalnızca ana Instagram uygulamasında mevcuttu. Ancak bugünden itibaren, Makaraları Hindistan’da Instagram Lite içinde de kullanılabilir.

Facebook’un tüm Lite uygulamalarında olduğu gibi, bu uygulama daha az veri yoğun olacak ve telefonunuzda daha az kaynak kullanacak şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle ya düşük uç cihazlara ya da küçük veri planlarına ya da her ikisine sahip kişiler için mükemmeldir.

Reels, ses, efektler ve bir dizi yaratıcı araçla 15 saniyelik çok klipli videolar kaydetmenize ve düzenlemenize olanak tanıyan bir özelliktir. Bu, dışarıdaki her TikTok kullanıcısına tanıdık geliyorsa, olması gerektiği için. Facebook ve çeşitli özellikleri, diğer rakip uygulamalardan başarılı özelliklerin toptan satışını yapmaktan hiç çekinmedi. Özellikle Snapchat çok fazla kopyalandı ve Facebook uygulamalarının erişimi nedeniyle kopyaları orijinallerinden daha başarılı olabilir. Reels’e karşı TikTok savaşında durumun böyle olup olmayacağı hala görülecek, ancak Instagram kesinlikle reels konusunda ciddi görünüyor. Instagram Lite, reels özelliğini kazanırken, hala IGTV veya Mağaza’ya sahip değil.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!