Ana SayfaHaberIntel'den...

Intel’den Kompakt Bilgisayar Konsepti Compute Card

CES 2017 fuarında görücüye çıkan Kompakt Bilgisayar Konsepti Compute Card’ın teknik detayları belli oldu. Boyutuna göre oldukça güçlü olan cihaz fikir itibariyle de gelecek vadediyor.

Intel Compute Card temel olarak bazı televizyon ve buz dolaplarında hali hazırda olan donanım modülünü güncelleyerek cihazların yeni donanımlarla birlikte geriye uyumlu olarak çalışması prensibine dayanıyor. Ancak burada Intel bir donanım üreticisi olarak bazı şeyleri bir standarda oturtarak

Contec, Dell, HP, Lenovo, ECS, Foxconn, LG Display, NexDock, MoBits Electronics, Sharp, SMART Technologies, Seneca, Suzhou Lehui Display firmaları tarafından desteklenen cihaz, bu üreticilerin yaptığı cihazlar ile uyumlu olarak kullanılabilecek.Intel’den Kompakt Bilgisayar Konsepti Compute CardBilgisayarın özelliklerine geçecek olursak, Intel Compute Card ilk etapta 4 farklı seçeneğe sahip olacak. Bunlar 6. nesil Celeron N3450 ve Pentium N4200 işlemcilerine ek olarak Kaby Lake tabanlı Core i3-7Y30 ve i5-7Y57 işlemcileri olacak ve sistem en fazla en fazla 4.5W enerji tüketecek.

Standart olarak 4GB DDR3 RAM ile gelen cihazın Skylake işlemcili versiyonlarında 64GB eMMC, Core işlemcili versiyonlarında ise 128GB SSD depolama kapasitesi bulunuyor. WiFi AC ve Bluetooth 4.2 teknolojileri de yine 4 cihazda ortak olarak geliyor.

İlk örneklerini Ağustos ayı içinde göreceğimiz Compute Card’ın fiyatı modeline göre 150$-500$ arasında olacak.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!