iOS İçin WhatsApp Güncellendi! İşte Yenilikler

iOS için WhatsApp, bugün uygulamasının 2.21.71 sürümünü, Kaybolan Mesaj değişiklikleri ve medya görüntülemede iyileştirmeler de dahil olmak üzere dikkate değer yeni özelliklerle kullanıma sunmaya başladı.

Kullanıcı, iOS için WhatsApp‘ı bu yeni sürümle güncellediğinde, bir sohbette arkadaşlarıyla veya gruplarla paylaşılan daha büyük bir görüntü ve video önizlemesi görebilir. Bu işlevsellik, platformda tek bir resim paylaştığınızda Twitter‘ın test ettiği şeye benzer.

Önceden, bir kullanıcı WhatsApp‘ta bir fotoğraf gönderdiğinde, resim kare şeklinde görünüyordu. Şimdi, normalden daha büyük. Bu, bir resmi açmaya gerek kalmadan hızlıca bakmak isteyen kullanıcılara fayda sağlayacaktır.

WhatsApp‘ın 2.21.71 sürümüyle getirdiği bir diğer değişiklik, bir gruptaki tüm katılımcıların Kaybolan Mesajlar ayarını varsayılan olarak değiştirebilme yeteneğidir. Yöneticiler yine de “Grup Bilgilerini Düzenle” ayarını değiştirerek kontrole sahip olabilir.

Bu özellikle, kaybolan mesajların açık olduğu bir sohbete gönderilirlerse mesajlar yedi gün sonra kaybolur. WhatsApp, medyanın ve mesajların sohbetin dışından veya kaydedildikleri cihazlardan kaybolmayacağını not eder. Bir mesaj iletildiğinde, kaydedildiğinde veya favorilere eklendiğinde, o da kaybolmaz. Bu ilk olarak geçen yıl tanıtıldı ve şimdi bir grup sohbetindeki tüm kullanıcılar için genişletildi.

Son zamanlarda WhatsApp, sohbet geçmişini iPhone ve Android cihazlar arasında taşımanın bir yolunu test etmeye başladı. Geçen ay, uygulama Brezilya Merkez Bankası’ndan platform içinde ödemelere izin vermek için izin aldı.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!