iPhone 11 İçin Ücretsiz Ekran Değişim Programı Başlıyor

Apple’dan iPhone 11 modellerinin dokunmatik ekran sorunuyla ilgili önemli bir duyuru geldi. Teknoloji devi, duyurusunda söz konusu problemin görüldüğü cihazların Kasım 2019-Mayıs 2020 tarihleri arasında üretildiğini açıkladı.

Geçtiğimiz yıl lansmanı yapılan iPhone 11 modelleriyle ilgili pek çok kullanıcıdan şikayetler gelmeye devam ediyor. iPhone 11’lerin ekran modülündeki bir bileşenin arızalanması, cihazlarda dokunmatik ekranla ilgili sorunlara yol açıyor.

Apple, iPhone 11 modellerinde ekran sorunu yaşayan kullanıcılar için ücretsiz bir değişim programı başlattığını duyurdu. Kullanıcıların ekran değişim programına katılabilmeleri için bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcı’yla görüşmeleri ya da Apple Store üzerinden randevu almaları gerekiyor. Probleme dair herhangi bir iyileştirme yapılmadan önce cihaz incelenecek ve programa uygun olup olmadığı teyit edilecek.

Güzel haber yalnızca bunlarla sınırlı değil. iPhone 11’lerde ekran sorunu yaşayan ve bunu Apple servislerinde çözmek için para ödeyen kullanıcılara para iadesi yapılacak.

Diğer iPhone modellerinde herhangi bir sorun yaşanmadığını aktaran Apple, programın sadece iPhone 11 modelleriyle sınırlı olduğunu belirtiyor. Ayrıca ekranda kullanıcı hatası kaynaklı hasar oluşan modellerde sorunun çözülmesi için ek maliyet olabileceği konusunda da uyardı.

Cihaz hangi ülke ve/veya lokasyonda satın alındıysa değişim programı da o lokasyonla sınırlı olacak. Kısacası yurtdışından satın aldığınız bir iPhone ile ilgili ekran problemini Türkiye’deki Apple servisleriyle programa dahil edemiyorsunuz. Buna ek olarak; yapılan duyuruda ekran problemi olan cihazlar için standart garanti süresinin de değişmeyeceği belirtiliyor.

iPhone 11 modellerinden herhangi birini kullanıyor ve ekran sorunu yaşıyorsanız programa dahil olup olamayacağınızı aşağıdaki bağlantı üzerinden kontrol edebilirsiniz.

iPhone 11 ekran sorunu yaşayanlar için kontrol adresi

Ekran arayüzünde yer alan “Serial Number” kutucuğunu doldurarak cihazınızın programa dahil olup olamayacağını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca söz konusu değişim programının cihazı satın aldığınız tarihten itibaren 2 yıl süreyle geçerli olduğunu hatırlatalım. Kısacası cihazınızın garanti kapsamında olup olmadığı da son derece önemli.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!