Ana SayfaHaberİPhone...

İPhone 13, Ekran Altı Touch ID Özelliğine Sahip Olacak Mı? İşte Tüm Sızdırılan Söylentiler

Söylentiler, Apple‘ın büyük olasılıkla iPhone 13‘e ekran altı Dokunmatik Kimlik ekleyeceğini öne sürüyor. Aynı zamanda, iOS 14.5‘teki Apple Watch kilit açma özelliği ile şirket, yalnızca Face ID biyometrik kimlik doğrulamasıyla başka bir yılı işaret ediyor. İşte şimdiye kadar bildiklerimiz.

Barclays analistleri, Bloomberg ve Wall Street Journal, geçtiğimiz birkaç ay içinde Apple‘ın test ettiğini veya iPhone 13‘e ekran altında Touch ID eklemesinin muhtemel olduğunu yayınladı. Gerçek şu ki, pandemi bu konuyu tekrar masaya getirdi çünkü insanlar maske takmak zorunda kaldı ve Face ID siz maske taktığınızda çalışmıyor.

Apple ilk başta iPhone‘u Face ID bir maske tanıdığında şifre ekranını gösterecek şekilde güncelledi. Bir yıl sonra şirket, Apple Watch ile telefonun kilidini açma özelliğini ekleyen iOS 14.5‘i piyasaya sürecek.

Bir iPhone’a sahip olan herkesin aynı zamanda bir Apple Watch‘u olmasa da, ekranın altındaki Dokunmatik Kimlik, ekranın altında yerleşik bir parmak izi tarayıcısı kullanan diğer akıllı telefonlara göre hazır görünmüyor.

Ocak ayında Qualcomm, önceki teknolojisinden% 50 daha hızlı ve% 77 daha büyük olan yeni bir ekran içi parmak izi sensörünü duyurdu. Bu sensör, en yeni Samsung Galaxy S21‘de bulunmaktadır ve aslında hızlı ve güvenilirdir, ancak Face ID kadar hızlı ve hatta güvenli değildir.

Apple analisti Ming-Chi Kuo, bu ayın başlarında bir yatırımcı notunda, bu yıl güç düğmesine Touch ID‘yi benimsemek için “iPhone‘un mevcut programında görünürlük olmadığını” belirtti. Kuo, daha küçük bir çentikten, daha büyük pillerden ve 120 Hz yenileme hızı desteğinden bahsediyor.

Apple‘ın yeni teknolojiyi tanıtmadan önce çok fazla test yaptığını da biliyoruz. Raporlar, Apple‘ın ekran içi Touch ID‘yi “test ettiğini” ve iPhone başlatma programları verildiğinde, planların henüz yapılmadıysa yakında sonuçlandırılması gerektiğini belirtti.

Son olarak Bloomberg, iPhone için yükseltme açısından bu yılın muhtemelen “S” yılı olacağını bildirdi. Ekran içi Dokunmatik Kimlik büyük bir özellik olduğu için, Apple bunu bir sonraki büyük iPhone yükseltmeleri için kaydedebilir.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!