iPhone 13 İçin 1TB Depolama Seçeneği ve LiDAR’a Sahip Olacağı Söyleniyor

Apple‘ın yaklaşmakta olan iPhone 13 serisi, 1 TB’a kadar dahili depolama ile sunulan ‌iPhone 13‌ Pro ve ‌iPhone 13‌ Pro Max gibi bazı modelleri içerebilir; Buna ek olarak, Wedbush analisti Daniel Ives bugün MacRumors tarafından görülen bir yatırımcı notunda, dizinin tüm modellerinde LiDAR özelliğinin ayarlandığını söyledi.

Ives, ‌iPhone 13 1 TB depolama seçenekleri içereceğine dair ilk tahminle Mart ayında manşetlere çıktı. Apple sızıntısı Jon Prosser daha önce 1 TB iPhone’un olasılığını tahmin etmişti. 1 TB seçeneği, iPhone için mevcut en yüksek 512 GB teklifin iki katı olacak ve “iPhone” serisini hem 1 TB hem de 2 TB konfigürasyonlarında sunulan iPad Pro ile daha fazla pariteye getirecektir.

Apple, iPhone 12 ile RAW görüntüleri ‌iPhone‌ görüntü işleme ile birleştiren yeni bir format olan ProRaw’ı tanıttı. ProRAW dosyaları, tipik HEIF veya JPEG dosyalarından 10 ila 12 kat daha büyük olabilir. “iPhone“u günlük sürücülerinden biri olarak kullanan fotoğrafçılar gibi daha profesyonel kullanıcılar için 1 TB “iPhone” kullanma olasılığı çekici olabilir.

Ives ayrıca, Wedbush’un en düşük seviye ‌iPhone 13‌ mini’den ‌iPhone 13‌ Pro Max‘e kadar tüm ‌iPhone 13‌ modellerinde LiDAR sensörlerinin bulunacağını bildirdiğini de teyit ediyor. LiDAR kullanım durumu, mevcut haliyle oldukça sınırlıdır, yalnızca düşük ışıklı fotoğrafçılıkta ve artırılmış gerçeklik için kullanılmaktadır. Apple, son birkaç yılda AR’ye daha fazla odaklanıyor ve LiDAR’ın tüm “iPhone” modellerine genişletilmesi, Apple‘ın AR’yi ve bunun için gereken temel teknolojiyi daha yaygın hale getirme planının bir parçası olabilir.

Bugün aynı yatırımcıların notunda, Ives ayrıca Apple‘ın yeniden tasarlanan 14 inç ve 16 inç Apple silikonlu MacBook Pro‘yu WWDC’de duyurmayı planladığını bildirdi.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!