iPhone 13’ün Küçük Çentikli Bir Tasarım ile Geleceğini Doğrulayan Yeni Görseller Sızdırıldı

DuanRui” olarak bilinen sızıntı, bize Apple‘ın iPhone 13 için yeniden tasarlanmış çentiğine şimdiye kadar en iyi şekilde bakmamızı sağlayabilecek daha fazla görüntü paylaştı. Yeni fotoğraflar, sızan kişi tarafından geçen hafta paylaşılan benzer görüntüleri takip ediyor, ancak en son çekimler özellikle çentik tasarımlarıyla ilgili.

DuanRui, Twitter‘da Weibo kaynaklı olduğu anlaşılan üç resim yayınladı, ancak kaynak detayları net değil. Bunların tümü, önceki resimlerde gösterilenlere benzer “film örnekleri” veya ekran koruyucuları gibi görünenleri içerir, ancak burada iPhone 12‘ye kıyasla çentik genişliğinde net bir azalma görebilirsiniz.

Düşük genişlik, kulaklığın ortada kalan boşlukla gösterilen TrueDepth kamera ve Face ID bileşenlerinin üzerinde üst çerçeveye entegre edilmesiyle etkinleştirilir. Japon sitesi Mac Otakara’dan gelen bir habere göre, ‌iPhone 13‌‘ün TrueDepth kamera dizisi, ekranın üst kısmındaki alıcı kasanın kenarına doğru hareket edeceği için “daralıyor”.

DigiTimes, Şubat ayında ‌iPhone 13‌‘ün ekranın üst kısmında daha küçük bir çentiğe izin verecek yeniden tasarlanmış bir Face ID sistemine sahip olacağını iddia etti. Güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo, yeniden konumlandırılan kulaklıktan bahsetmemiş olmasına rağmen, iPhone 13‌‘ün daha küçük bir çentiğe sahip olacağını söyledi.

Daha önce sızdırılmış bir 3D baskılı model, iPhone 12 Pro ile karşılaştırıldığında, iPhone 13 Pro’nun 5,30 mm’nin aksine 5,35 mm yüksekliğinde ve 34,83 ​​mm’den 26,80 mm genişliğinde bir çentiğe sahip olacağını öne sürüyor.

iPhone çentiği, 2017’de iPhone X‘te piyasaya çıktığından bu yana değişmedi ve Apple, hücresel bilgilerin ve pil simgesinin şu anda bulunduğu çentiğin her iki tarafında daha fazla ekran detayı içerecek şekilde yeniden tasarımdan yararlanabilir.

Diğer “iPhone 13” söylentileri, cihazın 120 HzProMotion” ekranlara, daha hızlı bir A15 yongasına, daha büyük pillere ve daha fazlasına sahip olacağını öne sürdü. Apple’ın yeni amiral gemisi akıllı telefonlarının sonbaharda düşmesi bekleniyor

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!