iPhone 5se görüntüleri sızdırıldı

Apple’ın 4-inç büyüklüğünde bir telefonun tartışıldığı bu günlerde iPhone 5se görüntüleri sızdırıldı. iPhone 6 tasarımı ile gelen iPhone 5se, 4-inç ekran boyutuna sahip olacak.

Sızdırılan fotoğrafta sol tarafta iPhone 5, sağ tarafta ise iPhone 5se yer alıyor. Genel olarak iPhone 6 tasarımına sahip olan iPhone 5se (2.5D ekran) oval ekrana, tuş dizilimi, parmak izi sensörüne, kamera ve sensörlerin farklı yerleşimi ile iPhone 5’den tasarım olarak ayrıldığı görülebiliyor.

iPhone 5se görüntüleri sızdırıldı

İsim olarak da kesin değil ancak son sızan bilgilere göre 4-inçlik Apple telefonun ismi iPhone 5se olacağı yönünde ancak adı iPhone 6c gibi bir isimle de çıkabilir. Zira Apple sızan bilgilerden farklı adlar koymayı sevdiğini bir kaç kez tanık olmuştuk.

Genel olarak hoş bir tasarıma ile gelen iPhone 5se, 4-inç ekran büyüklüğünde Apple telefon isteyen kullanıcıların talebini karşılayacak.

iPhone 5se’nin teknik özellikleri ise şu şekilde olacak; iPhone 5se’nin, A8 chipseti, VoLTE, Bluetooth 4.2, Wi-Fi 802.11ac, Apple Pay desteği, 8 MP arka ve 1.2 MP kamera ile gelmesi bekleniyor.

Telefonun ne zaman çıkacağı henüz bir bilgi yok ancak Mart ayının sonu gibi tanıtılması bekleniyor. Fiyat konusunda da Apple’ın taviz vermeyeceği ve oldukça yüksek bir fiyat etiketi ile satışa çıkacağı konuşuluyor.

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!