iPhone 7 Jet Black Çizilme Testi

Geçtiğimiz günlerde Apple resmi sitesi üzerinde Jet Black (simsiyah) renginin çizilmeye daha yatkın olduğunu söyleyerek uyarmıştı. iPhone 7 Jet Black çizilme testi ile dayanıklılığını ölçen CNET, iPhone 6s Plus’ın gri rengiyle de kıyaslamış.

Aşağıda yer alan videodan da görüldüğü üzere yapılan ilk sürtünme testinde Jet Black (simsiyah) renginin çok çabuk çizildiğini görüyoruz. 9 katmanlı özel anodizasyon ve cilalama işlemi ile elde edilen Jet Black renginde kullanılan parlatıcı cila yüzünden diğer renklere göre çok daha çabuk çizilecek gibi görünüyor. (Aşağıdan Apple’ın uyarısını okuyabilirsiniz.)

“Simsiyah iPhone 7’nin parlaklığı, dokuz aşamalı oldukça hassas bir anodizasyon ve cilalama süreciyle elde edilmiştir. Bu parlak yüzey, anodizasyon işleminden geçen diğer Apple ürünleriyle eşit sertliktedir. Ancak zamanla yüzeyin üzerinde küçük çizikler oluşabilir. Bu yüzden, iPhone’unuzu korumak için sunduğumuz kılıflardan birini kullanmanızı öneririz.”

Jet Black rengini inceleyen ve test eden bir çok web sitesi/youtube kanalı da iPhone 7/7 plus’ın Jet Black (simsiyah) rengini alacak olanlara mutlaka bir kılıf ile kullanmalarını öneriyor. Eminim zaten bir kılıf alınacaktır ancak telefonu çok sık kılıftan çıkartmamak ve kılıfı çıkartıp takarken olabildiğince dikkatli olmak gerekli.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!