iPhone 7’de kamera çıkıntısı ve arkadaki anten bantları olmayacak

Son günlerde iPhone 5se konuşulurken bu gün ortaya çıkan bir habere göre iPhone 7’de kamera çıkıntısı ve arkadaki anten bantları olmayacağı söyleniyor.

iPhone 6 ve 6s’de yoğun bir eleştiri alan kamera çıkıntısı ve kalın anten bantları telefonun tasarımını olumsuz olarak etkileyen unsurlardı. Genel olarak optik stabilizasyon yüzünden kameranın çıkıntı yaptığını diğer telefon üreticilerinin telefonlarında da görmüştük.

Ancak Apple, iPhone 6 ve 6s’de optik stabilizasyon olmamasına rağmen kamera da bir çıkıntı bırakmıştı. Bunu iPhone 6 plus/6s plus için haklı bulabiliriz. Zira bu büyük ekranlı modellerde optik stabilizasyon mevcut.

Ancak Apple’in niye iPhone 6/6s’de böyle bir çıkıntıyı bıraktığı bilinmiyor. Resimde görüldüğü gibi iPhone 7 render çiziminde kamera çıkıntısı yokken anten bantları da telefonun üst ve alt bölümlerine konumlandırılmış.

Apple’ın iPhone 7’yi resimdeki gibi çıkartması beklenmiyor ancak anten çizgilerinin telefonun rengi ile fark edilemeyecek bir şekilde aynı olduğu düşünülüyor.

Tasarım olarak Apple’dan radikal bir değişiklik beklenmezken tıpkı iPhone 4s’den iPhone 5’e geçerken olduğu gibi cihazı daha rahat kullanabilmek adına bazı ufak güncellemeler bekleniyor.

Diğer 2 beklenti ise home butonu ve kamera tarafında gelebilir. Zira home butonu artık fiziksel bir yapıda olmayacağı, basınca duyarlı ekranlarda ve touchpadler de olduğu gibi bir sistem getirileceği konuşuluyor.

2. beklenti ise iPhone 7 plus’ın çift kamera geleceği yönünde. Bu beklentinin henüz hiç bir dayanağı yok ancak yine de bir söylenti olacak etrafta dolaşıyor.

Şuan için telefonun özellikleri hakkında konuşmak için erken, telefonun çıkmasına yakın sızıntı bilgi ve görsellerle telefonu çok daha iyi analiz edebiliriz.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!