iPhone SE AnTuTu skoru yayınlandı

iPhone SE AnTuTu skoru yayınladı. Geçtiğimiz hafta tanıtılan, 4.0-inç boyutu ve iPhone 6s’de kullanılan donanım ile gelen iPhone SE AnTuTu skoru, iPhone 6s’yi geride bırakmış.

4.0-inç 640 x 1136 piksel çözünürlüğünde IPS LCD ekran ile gelen iPhone SE, 2-çekirdekli 1.8 GHz hızında çalışan Apple A9 işlemcisine, 2 GB RAM’e ve 16/64 GB dahili depolama seçeneklerine sahip. Ekran olarak oldukça küçük olan telefon çözünürlük olarak da iPhone 6s’den daha düşük.

Ekran çözünürlüğünün düşük olması, test sonuçlarını direk etkilese de Apple arka tarafta iPhone SE’nin çalışma frekansıyla oynamış gibi duruyor. Zira aynı donanım aynı olup, iPhone SE’nin ekran çözünürlüğü biraz daha düşük olmasına rağmen arada çok az bir fark görülüyor. Büyük ihtimalle Apple telefonlar arasında haksızlık olmaması için CPU ve GPU tarafında biraz oynama yapmış.iPhone SE AnTuTu skoru yayınlandı

iPhone SE AnTuTu skoru ve diğer telefonlarla karşılaştırmasına gelecek olursak. Görüldüğü üzere iPhone SE, sentetik test sonuçlarına göre 134353 puan ile en güçlü 3. telefon olmuş. SnapDragon 820 işlemcili Galaxy S7 modelleri 132200-132300 arasında puan alırken, aynı işlemciyi kullanan LG G5, 134541 puan almayı başarmış.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!