Ana SayfaHaberlerKatlanabilir...

Katlanabilir Ekranlı Motorola Razr Duyuruldu

Katlanabilir ekranlı telefon anlayışına farklı bir açıdan yaklaşan Motorola, Motorola Razr ile dikine katlanabilir küçük telefon yapısı ile rekat etmeyi amaçlıyor.

Katlama şekilleri ve tasarım ile birbirlerinde ayrılan Samsung, Huawei ve Xiaomi telefonları temel olarak tablet/telefon konseptine dayanıyor. Ancak Motorola mühendisleri bu tasarım anlayışına farklı bir açıdan bakarak katlayarak daha küçük taşınabilir bir telefon elde ettiği bir tasarımla dikkat çekiyor.

6.6 inç boyutlarında, 21:9 oranına sahip OLED ekrana yer verilen telefon 2142×876 piksel çözünürlüğüne sahip. Telefon katlandığında kullanılabilen 2.7 inç boyutundaki ikinci ekran, GOLED yapısında olup 600×800 piksel çözünürlük sunuyor. Temel işlemlerin yapılabildiği bu küçük ikinci ekran üzerinden kameralar kullanılabiliyor.

Katlanabilir Ekranlı Motorola Razr

Motorola Razr üretiminde özellikle üzerinde duyurulan nokta ise menteşeler sistemi olmuş. Telefonun görünen kısmından tamamen gizlenen menteşeler ile dayanıklı ve zarif bir eklem noktası oluşturulmuş. İlk seri katlanabilir telefonlar için sorun olan menteşe sistemi Motorola Razr da önlem alınarak geliştirilmiş görünüyor.

Donanım tarafında SnapDragon 720’den gücünü alan telefonda, 6GB RAM ve 128GB genişleilemeyen dahili depolama alanı bulunuyor.  2.510 mAh kapasiteli bataryaya sahip Razr’da 15 Watt TurboPower hızlı şarj desteği bulunuyor.

Kamera tarafında 16 Megapiksel arka ve 5 Megapiksel ön kamera yer alıyor. f1.7 diyafram genişliği ve Elektronik Görüntü Sabitleme (EIS) teknolojisine sahip kamera Çift LED flaş ile destekleniyor. Sadece siyah rengi bulunan telefon 1500 dolar ‘dan satışa çıkacak.

https://youtu.be/FC5FcfZf7xw

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!