Ana SayfaHaberKullanıcılar...

Kullanıcılar Google Chrome’un Bir Özelliğine Tepki Gösteriyor

Kullanıcılar Google Chrome’un Bir Özelliğine Tepki Gösteriyor

Kullanıcılar Google Chrome’un Bir Özelliğine Tepki Gösteriyor

Kullanıcılar Google Chrome’un Bir Özelliğine Tepki Gösteriyor

Google hiç şüphesiz dünyanın en iyi arama motorlarından biridir ve çok sayıda insanın sorgularını aramak veya çevrimiçi bir şeyler bulmak için platformuna güvendiğini bilir. Bu farkındalık, Google‘ın ürünlerine yeni değişiklikler getirmek için daha çok çalışmasına neden olur, ancak bazen şirket ne kadar iyi niyetli olursa olsun bazı yeni değişiklikler halk tarafından sevilmez.

Google, Chrome 85 için yeni bir güncelleme yayınladığı Haziran 2020’nin ortalarında benzer bir şey oldu. Güncellemeyle birlikte tarayıcı, URL kutusunda web sitelerinin tam adresini göstermeyi durdurdu. Bu, kullanıcıların girdiği herhangi bir web sitesi veya web sayfasının, bulundukları web sayfasının tüm ayrıntılarını göremediği anlamına gelir. Ancak kullanıcılar, URL kutusuna tıkladıklarında tam web adresini görebildiler.

Google Chrome kullanıcıları bu özel özelliğe karşı çok büyük bir hoşnutsuzluk gösterdi. Kullanıcılar bu yeni özellikten nefret ettiklerini söylerken, bir kullanıcı yeni özelliğin 40mph’nin üzerine çıktıktan sonra size sayaç okumasını göstermeyen bir araba gibi olduğunu söyledi. Bunun dışında bu özellik ile kullanıcı aynı web sitesinin iki sayfası arasındaki farkı sadece web sitelerinin adını gösterdiği için anlayamadı.

Kullanıcılar ayrıca bu özelliğin web sitesinde herhangi bir kötü niyetli davranış tespit etme olasılığını azalttığına inanıyor.

Chrome bu değişiklik için halka açık bir açıklama yapmadı, ancak bu yılın başlarında bir tasarım belgesinde, Google‘ın yazılım mühendisi bunun bir tasarım değişikliği olduğunu, çünkü kullanıcıların bazen tam adreslerin kullanıcıların mevcut siteyi görmesini zorlaştırabileceğini söyledi. güvenli olup olmadığıdır.

Bu yeni özellikle ilgili tüm şikayetler ve eleştirilerle birlikte Google, sonunda bir şeyleri değiştirmeye ve normale döndürmeye karar verdi.

Google artık URL kutusundaki web adreslerini kesmemeye karar verdi. Chromium tarafından yakın zamanda yapılan bir güncellemede bir web geliştiricisi, URL’yi kesme denemesinin gerçekten iyi gitmediğini ve bu yüzden durdurduklarını duyurdu.

Değişiklik şimdi Chrome 91‘de zaten yapıldı ve kullanıcıların tüm web adresini görüntülemek için fazladan bir şey yapması gerekmeyecek. Bu değişiklik kesinlikle Chrome kullanıcıları için büyük bir sorunu çözüyor.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin