Lenovo Yoga Book: Yenilikçi Tablet Konsepti

Son dönemde hem PC hem de mobil sektörde pazar payını gittikçe arttıran Lenovo, bu seferde yenilikçi tablet konsepti Yoga Book ile karşımızda.

2si1 şeklinde olan Lenovo Yoga Book’un asıl olayı klavyenin Halo klavye adı verilen bir tür arkadan aydınlatmalı dokunmatik alandan oluşması ve kalemle çizim yapılabilmesi şeklinde özetleyebiliriz. Klavyede önceden belirlenmiş arkadan aydınlatmalı alanlara basıldığında titreşim verilerek basma hissi oluşturuluyor.

Lenovo Yoga BookYanında verilen 2,048 seviyelik basınç hassasiyetli, 100 derecelik açılı algılayabilen özel kalemiyle bir çizim tableti gibi kullanılan bilen Lenovo Yoga Book, dokunmatik alanda özel kalemi kullanarak, özel kalemi ile kağıda yazı yazarak ekran aktarma (bu özellik yakın mesafede çalışıyor) veya ekrana üzerinde direkt kalem kullanarak yazı/çizim yapılabiliyor.

Lenovo Yoga Book Teknik Özellikleri

9.6mm kalınlığı ile (en ince kenarı 4.05mm) dünyanın en ince 2si1 tableti olan Yoga Book, 360 derece dönerek farklı kullanım senaryolarına göre ayarlanabiliyor. Android (6.0.1 Marshmallow) ve Winodws (Win 10) işletim sistemli 2 farklı versiyonu olan tabletin teknik özelliği; 10,2-inç 1080p (1920×1200 piksel) çözünürlüğünde IPS ekran, 8 MP arka 2 MP ön kamera, 4-çekirdekli 2.5GHz hızında çalışabilen Intel Atom X5 Z8550 yonga seti4 GB RAM (LPDDR3) , 64 GB genişletilebilir (microSD 128 GB) dahili hafıza, 8500 mAh kapasiteli batarya (13 saat kullanım süresi), yüksek ses kalitesi sunan Dolby Atmos desteği, nano SIM kart şeklinde.Lenovo Yoga BookAyrıca tablletin Android versiyonunda Book UI adı verilen özelleştirilmiş bir arayüz olduğunu da belirtelim. Lenovo’nun verdiği fiyat bilgisine göre Android işletim sistemli model 499$, Windows işletim sistemli model ise 549$‘dan satılacak.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!