LG Watch Akıllı Saati Resmen Duyuruldu

Google’ın Nexus telefonlarında yaptığı gibi LG ile ortak çalışarak üretilen LG Watch akıllı saati resmen duyuruldu. İşin içinde Google’ın olması yanı sıra bu akıllı saatler ayrıca Android Wear 2.0 ile gelen ilk akıllı saat olma ünvanına da sahip.

LG Watch Style ve LG Watch Sport olarak 2 farklı kullanım senaryosuna göre tasarlanan akıllı saatler dairesel ekranı ve sağ tarafta Apple Watch’dan aşina olduğumuz bir kontrol pimine sahip. Üretimin her alanında Google ile birlikte çalışılan akıllı saatler Android Wear 2.0 ile birlikte ekosistem içerisindeki en hızlı akıllı saat olma özelliğine de sahip.

LG Watch Style

1.2 inç 360×360 piksel çözünürlüğünde OLED ekran, 1.1GHz hızında çalışan Snapdragon 2100 yonga seti, 4GB dahili depolama alnı, 512MB RAM ve 240mAh kapasiteli batarya bulunan LG Watch Style’de WiFi ve Bluetooth desteği de bulunuyor.

IP67 sertifikasına sahip olan akıllı saat 1.5 metre derinliğindeki suya 30 dakika dayanabiliyor. LG Watch Style Gümüş, Titanyum ve Gül Altın renk seçenekleri ile 249$‘dan satışa çıkacak.

LG Watch Sport

1.38 inç 480×480 piksel çözünürlüğünde OLED ekran, 1.1GHz hızında çalışna Snapdragon 2100 yonga seti, 4GB dahili depolama alnı, 768MB RAM ve 430mAh kapasiteli batarya bulunan LG Watch Sport’da WiFi, Bluetooth, GPS ve LTE desteği de bulunuyor. Ayrıca NFC desteği ile birlikte temassız alış-veriş de yapılabiliyor.

IP68 sertifikasına sahip olan akıllı saat 1.5 metre derinliğindeki suya 30 dakika dayanabiliyor. LG Watch Sport Titanyum ve Koyu Mavi renk seçenekleri ile 349$‘dan satışa çıkacak.

Android 2.0 Wear İle Gelen Yenilikleri

Android 2.0 Wear ile birlikte artık daha çok tema, el yazısı tanıma, akıllı cevap yazma, fitness takibi, akıllı asistan özelliği, telefondan bağımsız uygulama çalıştırma gibi bir çok yenilik geliyor. Kısacası Wear 2.0 daha stabil, işlevsel, hızlı ve yeni özellikleri ile birlikte artık daha iyi bir akıllı saat deneyimi sunacak.

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!