Ana SayfaHaberMaserati,...

Maserati, İlk Elektrikli Otomobilinin Fotoğraflarını Paylaştı

Maserati, dönüm noktası niteliğindeki ilk elektrikli otomobilinin ilk resmi görüntülerini yayınladı: ikinci nesil Granturismo coupé.

Kasıtlı olarak engelleyici açılar ve ağır kamuflaj çok az şey veriyor, ancak selefinin şık siluetini ve özellikle de adını koruduğunu görebiliyoruz. 2016 gibi uzun bir süre önce ön izlemesi yapılan ancak henüz kamuoyunda görülmeyen, uzun zamandır beklenen Alfieri konseptine benziyor gibi görünüyor.

Resimler, geçen yıl, Maserati‘nin 2022 Granturismo‘nun halefine takılacak olan ilk elektrikli güç aktarma organının sesini önizlediği bir klibin (aşağıda) yayınlanmasını takip ediyor.

Teknik detaylar henüz doğrulanmadı, ancak Granturismo‘nun yerine benzinle çalışan selefinden daha hızlı hızlanma sunması beklenebilir.

Maserati, güç aktarma organlarının “farklı bir sese, geleneksel içten yanmalı motorlarla donatılmış tüm Maserati otomobillerinin zaten benzersiz bir niteliğine” sahip olmasını sağlamak için çalıştığını söylüyor. Bunun nasıl başarılacağı henüz belli değil, ancak firmanın V6 veya V8 motorlarının gürültüsünü yapay olarak yeniden yaratması pek olası değil.

Testler özel tesislerde ve çevredeki yollarda yapılıyor, bu da kamufle edilmiş prototiplerin yakında kamuoyunda görüleceği ve yeni modelden ne bekleneceği konusunda daha fazla ipucu vereceği anlamına geliyor.

Duyuru, Eylül ayında Maserati‘nin Torino üretim tesisini kapsamlı bir şekilde iyileştireceğini ve yeni model dalgasını ve daha yakın zamanda Ghibli ve Levante hafif hibritlerinin tanıtımını yapacağının onaylanmasının ardından geldi.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!