Mayıs Ayında En Çok İndirilen Uygulamalar Açıklandı

En çok indirilen uygulamaları izlemek, teknoloji endüstrisinde şu anda yaygın olan trend türleri hakkında çok şey ortaya çıkarabilir ve çoğunlukla TikTok, açık ara en çok indirilen uygulama haline gelerek yükselişini sürdürdü. Bu, TikTok‘un her iki büyük uygulama mağazasında, yani genellikle bu tür listelerde sayılmayan oyun tabanlı uygulamaları ve benzerlerini saymazsanız, Apple App Store ve Google Play Store‘da en çok indirilen uygulama olduğu anlamına gelir. çünkü tamamen ayrı bir kategoride yaşıyorlar.

TikTok uygulaması yalnızca Mayıs ayında yaklaşık 80 milyon yükleme aldı ve ikinci sırada yer alan Facebook uygulamasının yalnızca 57 milyon yükleme aldığı düşünüldüğünde oldukça inanılmaz bir rakam. TikTok‘un yüklemelerinin yaklaşık %16’sı Brezilya’dan geldi ve bu, sosyal medya uygulamasının Güney Amerika’da daha önce sahip olabileceğinden daha güçlü bir yer edinmeye başladığını gösteriyor. Bununla birlikte, TikTok‘un hala yeni bir uygulama olduğu ve Facebook‘un yoğun bir şekilde yerleşik olduğu, bu da uygulamalar arasındaki farkın başlangıçta varsaydığınız kadar önemli olmadığı anlamına gelir.

Mayıs Ayında En Çok İndirilen Uygulamalar Açıklandı

Facebook, App Store sıralamasında pek üst sıralarda yer almasa da, Google Play Store‘daki mükemmel performansı bunu biraz telafi etti. Facebook‘un Mayıs ayındaki indirmelerinin yaklaşık %27’si, Hindistan’ın komşusu Çin ile olan çekişmesi nedeniyle TikTok’un yakın zamanda yasaklandığı Hindistan’dan geldi. Bu, jeopolitik gerilimlerin teknoloji dünyasının işleyişi üzerinde nasıl önemli bir etkiye sahip olabileceğine ve bazı şirketlerin bu gelişmelerden bir şekilde, şekil veya biçimde faydalanabileceğinin iyi bir örneğidir.

Facebook‘un Apple kullanıcıları arasındaki düşük performansı, hem Apple hem de Google kullanıcıları arasında üçüncü sırayı almayı başaran yan kuruluşu Instagram tarafından da telafi edildi. Başka bir Facebook yan kuruluşu olan WhatsApp, App Store‘da en yüksek 4. ve Play Store‘da en yüksek 5. dereceyi aldı, bu nedenle Facebook‘un hemen hemen tüm özelliklerinin genel olarak iyi durumda olduğu görülüyor.

Video akış platformu App Store için ilk on listede yer almadığından, bu rakamlara bakarsanız YouTube‘un Apple kullanıcıları arasında kullanımı iyi görünmeyebilir. Uygulama Play Store‘da en çok indirilen üçüncü uygulama olsa da, YouTube‘un ana şirketinin ekosistemine bağımlılığı gelecekte bunun için iyiye işaret etmeyebilir ve video akış platformunun TikTok ile Facebook‘tan daha zor rekabet ettiğini gösterebilir. Bu, sosyal medya manzarasının gelecekte nasıl göründüğünü değiştirebilir.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!