Ana SayfaHaberMicrosoft,...

Microsoft, 1080p Xbox Game Pass Akışını Test Ediyor

Windows Central ve The Verge, Microsoft‘un 1080p akışlarını test ettiğini söylüyor. Testin ne kadar yaygın olduğu veya bu yükseltmeyi ne kadar erken göreceğiniz belli değil, ancak bu büyük ekran oyuncuları için kaliteyi büyük ölçüde artıracaktır.

Windows için güncellenmiş bir Xbox Game Streaming uygulamasının eşzamanlı sızıntısı, yazılımın daha fazla oyuncuyu nasıl barındıracağını da gösteriyor. Dokunmatik ve gyro (hareket) girişi için destek sunacağı ve bir gamepad’iniz olmadığında Surface serisi gibi tabletlerde Xbox oyunlarını uzaktan oynamayı daha uygun hale getireceği bildirildi.

Hem 1080p testi hem de yeni uygulama erken ve ikisinin de ne zaman ortaya çıkacağı belli değil. Microsoft’un Mart ayı için bir oyun etkinliği düzenlediği söyleniyor, ancak yükseltmelerin de o anda hazır olacağına dair bir garanti yok. Yine de Microsoft’un ileriye gittiğini görmek çok kolay. Bulut oyun ve uzaktan oyun, cihaz seçimleriniz veya görüntü kaliteniz hakkında endişelenmeniz gerekmediğinde en iyi şekilde çalışır bundan sonra pek de her yerde bulunmazlar, ancak daha fazla insanın onları denemesine yetecek kadar yakın olurlar.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!