Ana SayfaHaberMicrosoft,...

Microsoft, Bing Arama ve OneDrive Android Uygulamalarını Güncelledi

Microsoft, Android kullanıcıları için OneDrive ve Bing Search uygulamalarında yeni güncellemeler yayınladı. Beklendiği gibi, en son güncelleme, Bing kullanıcıları için yeni özellikler ve yenilenmiş kullanıcı arayüzü ile birlikte gelir. Kullanıcılar, Google Play Store‘daki uygulamaları güncelledikten sonra en son sürümleri edinebilir. Şimdi iki uygulamadaki yeniliklere bir göz atalım.

Play Store değişiklik günlüğüne göre, Microsoft Bing Arama yeni bir ana sayfayla geliyor. Kullanıcılar en önemli haberleri, takip ettikleri konuları görecek ve Microsoft özelliklerine daha hızlı erişim elde edecekler. En yeni Bing uygulaması özellikleri arasında Covid izleyici, hava durumu güncellemeleri, Google Lens benzeri görsel arama, ödül sistemi, sesli arama, çevirmen, birim dönüştürücü, e-spor güncellemeleri.

OneDrive uygulamasına gelince, Android sürümü artık aranan özelliği aldı – Chromecast desteği. Kullanıcıların, TV dahil olmak üzere Chromecast özellikli cihazlarda medya dosyalarını yayınlamasına olanak tanır. Üst araç çubuğunda bir Yayınla simgesi göreceksiniz. İçeriği yansıtmaya başlamak için düğmeye dokunun ve yayınlamak istediğiniz cihazı seçin.

En son sürümler şu anda belirli pazarlara sunuluyor. Önümüzdeki günlerde bunların tüm kullanıcılar için erişilebilir olmasını bekleniyor.

Ayrıca Microsoft, kullanıcılarının Microsoft Rewards puanı kazanmasına olanak tanımanın yeni bir yolunu araştırıyor. Kullanıcılar bunu Microsoft Arama aracılığıyla kazanabilir. Raporlara göre, kullanıcılar bir okul veya iş profili ile belirli 365 hizmetlerinde oturum açtıklarında ödülleri kazanabilirler. Bu özellik büyük olasılıkla önümüzdeki ay kullanıma sunulacak.

Açıklamaya göre, “Kuruluşunuzdaki kullanıcılar, belirli Microsoft 365 hizmetlerinde (Bing’de Microsoft Arama) kuruluş (iş veya okul) hesaplarıyla oturum açtıklarında Microsoft Rewards puanları kazanma olanağına sahip olacaklar.”

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!