Ana SayfaHaberlerMicrosoft...

Microsoft Edge, Bağlantılar İçin QR Kod Oluşturma Özelliği Kazandı

Google, kısa süre önce yayınladığı Chrome 88 güncellemesi ile bağlantılar için QR kod oluşturma desteği getirdi. Bu özellik ilk olarak 2020’de yayınlanan Chromium Gerrit‘te ortaya çıkmıştı. Google’dan sonra şimdi de Microsoft bu özelliği Chromium tabanlı internet tarayıcısına getiriyor.

Microsoft Edge, Edge Canary’de bağlantılar için QR kod oluşturma özelliğini getiren yeni bir güncelleme yayınladı. Özellik Canary’de varsayılan olarak aktif geliyor ancak tam sürümde manuel olarak etkinleştirilmesi gerekiyor.

Microsoft Edge için QR Kod özelliği nasıl açılır?

Söz konusu tarayıcının tam sürümünü kullanıyorsanız, yukarıda da belirttiğimiz gibi manuel olarak açmanız gerekiyor. Bu ayar ise adım adım şu şekilde;

  1. Microsoft Edge’yi açın, adres çubuğuna edge://flags yazın ve Enter basın
  2. Açılan Denemeler penceresindeki arama çubuğuna QR Code yazın
  3. “Enable sharing page via QR Code” yazan ayarı Enabled olarak değiştirin
  4. Tarayıcıyı yeniden başlatın.

Bu adımlar sonrasında adres çubuğunda QR Kod simgesini göreceksiniz.

Microsoft Edge bağlantıları için QR Kod nasıl alınır?

Özelliği etkinleştirmek için gerekli ayarları yaptıysanız, adres çubuğuna tıkladığınızda, çubuğun sağ tarafında QR Kod simgesi çıkacak. Bu simgeye tıkladığınızda, bulunduğunuz web sitesinin bağlantısı için QR kod oluşturabilecek ve bu QR kodu görsel olarak kaydedip gönderebileceksiniz.

Son olarak, söz konusu özelliğin Canary ve Microsoft Edge 88’de bulunduğunu, bu sürümleri kullanmıyorsanız tarayıcınızı güncellemeniz gerektiğini belirtelim.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!