Ana SayfaHaberMicrosoft,...

Microsoft, Edge Tarayıcısına Otomatik HTTPS Yönlendirme Desteği Ekliyor

Microsoft, müşterilerinin tarama deneyimini korumak için her zaman özelliklerini yükseltmektedir. Microsoft, Edge sürümünü 92’ye güncellediğinden, birçok yeni özellik geliştirilmektedir. Birkaç ay önce Microsoft, Edge 92’nin varsayılan HTTPS alanını alacağını belirtti. O zamandan beri geliştirme aşamasındaydı ve şimdi test için hazır.

Edge sürüm 92’de Microsoft, otomatik HTTPS işlevleri sunmaya hazırdır, ancak şu anda otomatikleştirilmiş özellik test modundadır. Microsoft Edge 92, kullanıcıları HTTP‘den HTTPS‘ye otomatik olarak web sayfasına yönlendirecektir. Bir Microsoft blog gönderisine göre, bir kullanıcı Edge 92 uygulamasını her açtığında, yeni işlev onları web sitesine götürecek.

Web siteleri HTTP aracılığıyla açıldığında, bilgisayar korsanı sayfa malzemesini değiştirebildi veya kullanıcıyı beklenmedik herhangi bir hedefe yönlendirebildi. HTTPS, bilgisayar korsanlarının sayfa materyaline erişmesini önleyen daha güvenli bağlantı sunar. Bu nedenle, web sitelerinin çoğu HTTPS ve güvenli tarama deneyimini etkinleştirmiştir. Bu, bilgisayar korsanlarının oyununu bozabilir ve korumalı tarama sunabilir. Ancak, HTTPS‘ye güncellenmemiş birkaç web sitesi var. Saldırganlar bu tür web siteleri aracılığıyla içeriği kontrol etmenin küçük bir yolunu bulmuşlardır.

İdeal olarak, teknik açıdan yetenekli bazı kullanıcılar, verileri potansiyel olarak koruyan HTTPS aracılığıyla internet kullanımını yeniden yönlendirmek için tarayıcı eklentisini kullanıyor. Bununla birlikte, Microsoft Edge 92 sürümünü kullanan kişilerin bu tür geliştirmelere ihtiyaç duymaları pek olası değildir, çünkü bu sürüm tarama sırasında kullanıcıyı HTTPS‘ye yönlendirir.

Bu işlevselliğin etkinliği, son zamanlarda eklenen bazı anlamsız güncellemeler yerine bu güncellemenin tek başına Microsoft Edge için yeterli olduğunu açıkça ortaya koydu. HTTPS taramasının eklenmesi, Microsoft kullanıcılarını birçok yönden memnun eder. Bilgisayar korsanlarının verileri hacklemesi konusunda endişelenmenize gerek yok. Bilgileri güvenli ve emniyetli tutacaktır.

Herhangi biri Edge’de otomatik HTTPS denemek isterse, bunu yapmak için Canary of Dev derlemesi gerekir. Bazı insanlar bunu otomatik bulmadı, manuel olarak test edilebilir. Sadece edge://flags/#edge-automatic-https‘e gidilerek etkinleştirilebilir. Bundan sonra, tarayıcıyı yeniden başlatın ve ayar seçeneklerini arayın, ardından gizliliğe gidin. HTTPS ile güvenli tarama özelliğini seçin ve en son güncellemeyi deneyin.

Teknik olarak, tarama açısından HTTP‘ye HTTP‘den daha fazla öncelik verilir. Kullanıcıların gizliliği daha önemlidir, bu nedenle HTTPS bağlantıları, her sayfa işlemenin bilgisayar korsanlarından güvenli ve güvenli olmasını sağlamıştır.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!