Ana SayfaHaberMicrosoft...

Microsoft Edge’den Çocuklara Özel Yenilik

Microsoft, popüler Edge tarayıcısı için çocukların web’i eğlenceli bir şekilde keşfetmelerine olanak tanıyan ve erişimlerini yalnızca onaylanmış sitelerle sınırlayan yeni bir Çocuk Modu yayınladı.

Ön gençleri hedefleyen Çocuk Moduna, araç çubuğundaki profil düğmesinden erişilebilir, ancak kullanmak için bir çocuk hesabı veya profil gerektirmez. 5-8 ve 9-12 yaş aralığı için seçenekler sunar.

Her iki aralık da en yüksek düzeyde izleme koruması sağlar ve yetişkin içeriğini aramalardan filtrelemek için Bing’in Güvenli Arama’yı kullanır, ancak 9-12 aralığı, bilim, eğlenceli gerçekler, ve hayvanlar.

Microsoft, yerleşik beyaz listesinde 70 popüler çocuk sitesini içerir ve ebeveynler ve veliler isterlerse daha fazla site ekleyebilir. Bir çocuk izin verilenler listesinin dışındaki bir siteye gitmeye çalışırsa, kullanıcı dostu bir engelleme sayfasıyla karşılanır ve onları ya izin istemeye ya da başka bir yere gitmeyi denemeye teşvik eder.

Çocuk Modu, Disney ve Pixar duvar kağıtlarını içeren özelleştirilebilir temalara sahiptir ve Microsoft, çocukların çevrimiçi olarak daha fazla zaman geçirmesiyle ebeveynler için bir “oyun değiştirici” olacağına inanmaktadır. Çocuk Modu, tarayıcının iOS ve Mac için en son güncellemelerinde mevcuttur.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!