Ana SayfaHaberMicrosoft...

Microsoft Mavi Ekran Hatası Windows 11 ile Kararacak

Amerikan teknoloji devi Microsoft, yaklaşmakta olan Windows 11 işletim sisteminde ünlü Mavi Ölüm Ekranını (BSOD) siyaha değiştirecek. The Verge haberine göre, yazılım devi bu hafta başlarında bir Windows 11 önizlemesinde yeni tasarım değişikliklerini test etmeye başladı, ancak Kara Ölüm Ekranı henüz tam olarak etkinleştirilmedi. Windows 11 için bu yeni anahtar, yeni siyah oturum açma ve kapatma ekranlarıyla uyumludur.

Microsoft‘un 2012’de Windows 8‘de ekrana üzgün bir yüz ve 2016’da QR kodları eklemesinden bu yana BSOD’de yapılan ilk büyük değişiklik. Microsoft, BSOD’yi ilk olarak Windows 3.0’da tanıttı ve BT uzmanlarına ve destek personelinin donanımı teşhis etmesi için bir yol sunuyor.

BSOD, Windows‘un kendi çekirdek hatası veya hata denetimidir ve genellikle sistem yöneticilerinin mavi ekrana hangi sistem hatasının neden olduğunu analiz etmelerine yardımcı olabilecek bir veri dökümü içerir.

Microsoft, Windows 11‘de Ölümün Kara Ekranına geçecek olsa da, ekran, aksi takdirde Windows 10‘da bulunanla aynıdır. Durma kodu ve kilitlenme dökümü gibi üzgün yüz kalır. Windows 11’in şu anki önizlemesi, Microsoft‘un 2016’dan beri Windows Insider derlemeleri için kullandığı bir renk olan yeşil bir BSOD içeriyor.

Microsoft‘un rengi neden maviden siyaha değiştirdiği tam olarak belli değil ve şirket henüz değişiklik hakkında yorum yapmıyor.

Microsoft, işletim sistemine yeni bir yaklaşımla Windows 11‘in birçok bölümünü elden geçiriyor. Bunun nedeni, Windows 11‘in Başlat menüsü, Dosya Gezgini ve şimdi BSOD gibi klasik parçalar da dahil olmak üzere önemli alanlarda işletim sistemini modernize etmek için görsel bir revizyon içermesidir.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!