Ana SayfaHaberMicrosoft...

Microsoft Outlook iOS İçin Güncellendi; İşte Yenilikler

Microsoft, Outlook mobil uygulamasına, insanların e-posta yazmasına, toplantı planlamasına ve seslerini kullanarak arama yapmasına olanak tanıyan ses özellikleri ekliyor. Cortana tarafından desteklenen yeni ses özellikleri, yakında Android desteğiyle birlikte ilk olarak iOS için Outlook‘ta kullanıma sunulacak.

Yakında Outlook mobile’da ses modunu etkinleştirmenizi sağlayan yeni bir artı işareti simgesi görünecek. “Bir sonraki takım toplantım ne zaman?” gibi şeyler sorabileceksiniz. veya iş arkadaşlarınızı, dosyaları ve takvim girişlerini arayın. Outlook, ilgili belgeleri ortaya çıkarmak için Microsoft Graph‘ı kullandığından, dosyaları hızlı bir şekilde eklemek için sesi bile kullanabilirsiniz.

Dikte, yıllardır masaüstünde Word ve Outlook‘un büyük bir parçası olmuştur ve şimdi Outlook’un mobil sürümünde görünmektedir. iOS‘ta mesajlara sesinizle yanıt verebilir veya konuşmadan metne işlevini kullanarak yeni e-postalar yazabilirsiniz.

Bu, Cortana ses işlevselliğinin Outlook‘ta ilk ortaya çıkışı değil. Microsoft, Outlook mobile içindeki özel E-postalarımı Oynat özelliğiyle bu noktaya kademeli olarak ilerliyor. Bu yeni güncelleme, Outlook mobile’ın neredeyse her parçasına ses getiriyor.

Ses eklemenin yanı sıra Microsoft, bugün ayrı bir Zamanlayıcı Microsoft 365 hizmetini de başlatıyor. Microsoft 365 yöneticilerinin toplantıları planlamaya yardımcı olan bir arka uç hizmeti olarak etkinleştirmeleri için tasarlanmıştır. Kullanıcıların yalnızca e-posta yanıtlarını kullanarak toplantı ayarlamasına izin vermek için Cortana‘ya bağlanır. Bir toplantıyı onaylayan bir meslektaşınıza yanıt verebilir ve “Cortana, lütfen gelecek hafta buluşmak için bir zaman bulun” yazabilirsiniz; Zamanlayıcı en uygun zamanı bulmalı ve toplantıyı düzenlemelidir.

Zamanlayıcı, Microsoft‘un Cortana’yı üretkenlik asistanı olarak yeniden konumlandırmaya yönelik daha büyük bir girişiminin bir parçasıdır. Microsoft, Cortana‘yı ilk olarak Aralık 2015’te iOS ve Android için piyasaya sürdü ve şirket bu yılın başlarında uygulamayı kapattı. Kapatma, Microsoft CEO’su Satya Nadella’nın daha önce şirketin diğer dijital asistanlarla rekabet etmedeki zorluklarını fark etmesinin ardından geldi ve 2019’da Microsoft‘un Cortana‘yı artık Alexa ve Google Asistan‘a rakip olarak görmediğini ortaya koydu.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!