Ana SayfaHaberMicrosoft...

Microsoft Teams, Aramalar İçin Uçtan Uca Şifreleme Özelliğini Duyurdu

Dünyanın çeşitli yerlerinde sokağa çıkma yasağının getirilmesiyle birlikte işletmelerin ve kuruluşların büyük bir sorusu vardı. Verileri ve konuşmaları güvende olacak ve evden çalışmak için kullandıkları platformlardan çalınmayacak mı? Teknoloji alanındaki gelişmelerle birlikte, Microsoft Teams gibi platformlar, ister aktarım halindeyken ister hareketsizken verileri şifreleyen bir şifreleme ilkesi geliştirebilmiştir. Microsoft Teams bunu, iletişim güvenliğini sağlayan bir protokol olan TLS‘yi (Aktarım Katmanı Güvenliği) kullanarak yapar.

Bilgisayar korsanlığı ve veri ihlallerindeki artışla birlikte kuruluşlar, verileri konusunda çok dikkatli olmakta ve yalnızca maksimum güvenliğe sahip hizmetleri kullanmaktadır. Artık Zoom, Slack ve Microsoft Teams gibi platformlar güvenlik ve şifreleme konusunda rekabet ediyor.

Kısa süre önce Microsoft Teams, mobil ve masaüstü uygulamasına yeni güvenlik özellikleri ekleyeceğini duyurdu, bu yeni özellikler platformu eskisinden çok daha güvenli hale getirecek.

Microsoft Teams‘in Temmuz ayında yayınlamayı planladığı güvenlik özelliklerinden biri, bire bir sesli aramalar için uçtan uca şifrelemedir, kullanıcılar bu özelliği ayarlarda E2EE seçeneğini etkinleştirerek alabilir, ayrıca BT departmanına kontrol verilecek. kısıtlamak ve herkesin E2EE özelliğini kullanmasına izin vermek. Bu aramaları uçtan uca şifreli hale getirmek için hem arayan hem de alıcının E2EE özelliğini etkinleştirmesi gerekir.

Zoom gibi birçok benzer iletişim platformu zaten E2EE desteğine sahipti ve şimdi Microsoft Teams‘in listeye katılmasıyla kuruluşlar Microsoft Teams‘e daha fazla güvenecek.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!