Ana SayfaHaberlerMicrosoft...

Microsoft Teams’e, Platformdaki Kayıtları İnceleyen Herkese Yardımcı Olacak Yeni Bir Özellik Geliyor

Yerel Microsoft 365 hizmeti olan Microsoft Streams‘e yakında bir değişken oynatma seçeneği gelecek ve Microsoft Teams bundan faydalanabilecek. Microsoft, kayıtlı toplantıların oynatma hızını yakında değiştirebileceğinizi açıkladı.

Microsoft, “OneDrive ve SharePoint’e kaydedilen Teams toplantı kayıtları için artık videoyu izlerken oynatma hızını (0,5x-2x) değiştirebileceksiniz” dedi. Bu seçenek kulağa harika gelse de, bu değişken oynatma özelliği şu anda geliştirme aşamasındadır ve en azından Eylül ayına kadar halka açılmayacaktır.

Microsoft, yakında tüm Teams toplantılarının toplantı düzenleyicisi veya BT yöneticisinin açılması gerekmeden otomatik olarak kaydedileceği “bir değişiklik uygulayacaklarını” duyurdu. Bu özelliğin arkasındaki ana fikir, katılımcıların/yokların bir toplantıda tartışılan ve paylaşılan önemli bilgileri kaçırmamalarına yardımcı olmak ve ayrıca metin dökümleri ve toplantıda paylaşılan tüm ekleri içeren daha sonra danışılabilecek bir kaynak havuzu sağlamaktır.

Yakında tüm toplantılar varsayılan olarak kaydedilecek ve arşivlenecek olduğundan, bu gelen değişken oynatma seçeneği, kullanıcıların kaynakları daha iyi kullanmasına yardımcı olacak. Kullanıcılar yakında kayıtları yavaşlatabilecek ve önemli bilgi ve ayrıntılara daha fazla dikkat edebilecek ve ayrıca toplantının önemsiz bölümlerinde de hız kazanabilecekler. Ve bu aynı zamanda dakika almak ve kaçırılan seansları yakalamak gibi zahmetli görevlerde de yardımcı olur.

Bu yeni özellik, Microsoft’un erişilebilirlik konusundaki mevcut çabalarına katkıda bulunur ve işitme engelli kullanıcılara bir toplantıyı daha iyi takip etme şansı verir ve ayrıca dispraksi gibi sorunlardan muzdarip olanların daha iyi not almasına yardımcı olur.

Bu özellik, erişilebilirliğin söz konusu olduğu Microsoft’un mevcut çabalarını da genişleterek, işitme güçlüğü çeken kişilere konuşma dizisini takip etme ve dispraksi gibi rahatsızlıklardan muzdarip olanlara daha iyi notlar alma şansı verir.

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!