Ana SayfaHaberlerMicrosoft...

Microsoft Teams’in Günlük Aktif Kullanıcı Sayısı 145 Milyonu Geçti

Microsoft şu anda Microsoft Teams iletişim uygulamasını kullanan 145 milyon kişiye sahip. Microsoft, Ekim 2020’de salgın sırasında Teams kullanımının günlük 115 milyon aktif kullanıcıya sıçradığını açıklamasından bu yana bu, yüzde 26’lık bir başka artış sağladı.

145 milyon rakamı, salgının başlangıcında bir perspektife koymak gerekirse, Microsoft‘un günde yaklaşık 32 milyon aktif Microsoft Teams kullanıcısı vardı. Bu, birkaç hafta içinde 75 milyona sıçradı ve bu rakamlar, pandeminin ilk günlerinden bu yana iki katından fazla arttı. Tıpkı Microsoft‘un geçtiğimiz yıl boyunca işletmeleri buluta geçmeye ve Teams’i benimsemeye agresif bir şekilde zorlaması gibi, etkileyici bir büyüme.

Her zaman olduğu gibi, rakip hizmetlerle karşılaştırmak zor. Google ve Zoom, günlük aktif kullanıcıları açığa çıkarmaz ve daha belirsiz, günlük aktif katılımcıları tercih eder. Bu, tek bir kullanıcının bir gün içinde farklı toplantılara katılırsa birden çok kez sayılabileceği anlamına gelir. Zoom, geçen yıl 300 milyon günlük aktif katılımcıya sahip olduğunu açıkladı ve Google geçen yıl 100 milyon günlük aktif katılımcıya sahip olduğunu söyledi. Slack, geçen yıl pandeminin başlangıcında 12,5 milyon eşzamanlı kullanıcısı olduğunu açıkladı, ancak şirket o zamandan beri günlük aktif kullanıcı sayısından kaçınıyor.

Microsoft’un hızlı ekip büyümesi, hizmetin bu yıl neden sorunlar yaşadığını açıklayabilir. Ekipler, bu ayın başlarında benzer bir kesinti ve geçen ay bağlantı sorunlarının ardından, bu sabah birçok kullanıcı için dünya çapında iki saatliğine kapatıldı.

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!