Ana SayfaHaberlerMicrosoft,...

Microsoft, Windows 7 İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınladı

Microsoft, Windows 7 cihazları için yeni bir aylık paket yayınladı, ancak bu özel sürümün artık ev kullanıcıları için desteklenmediğini unutmamak önemlidir. Yeni aylık toplam, KB5003233‘tür, Yama güvenlik iyileştirmelerine daha fazla odaklanılmasıyla birlikte gelir.

Bu yeni sürümde iki önemli değişiklik var.

Öncelikle ve en önemlisi, KB5003233, Windows Server 2008 R2 Service Pack 1 ile çalışan cihazlarda Mavi Ekran Ölüm hatalarına neden olan SMB protokolüne isabet eden bir sorunu çözer. Bu sorun Windows 7 iş istasyonlarını etkilemez.

Daha sonra güncelleme, Windows Uygulama Platformu ve Çerçeveleri, Windows Silikon Platformu ve Microsoft Komut Dosyası Motoru gibi birkaç Windows bileşeni için güvenlik güncellemeleriyle birlikte gelir.

Yalnızca ESU cihazları için mevcuttur

Windows 7‘nin artık ev kullanıcıları için desteklenmediği göz önüne alındığında, yalnızca Microsoft’un Genişletilmiş Güvenlik Güncelleştirmesi (ESU) programına kayıtlı bilgisayarlar bu aylık toplamayı alıyor.

Dolayısıyla, şirketiniz güvenlik güncellemeleri için ödeme yapmadıkça, yeni güvenlik güncellemelerini indiremezsiniz. Microsoft, güncelleştirmeyi diğer kaynaklardan indiren kullanıcıların yüklemeye çalışırken bir hata alacağını söylüyor.

“Bu güncellemeyi yükledikten ve cihazınızı yeniden başlattıktan sonra,” Windows güncellemelerini yapılandırma hatası. Değişiklikleri Geri Almak. Şirket, bilgisayarınızı kapatmayın “ve güncelleme, Güncelleme Geçmişinde Başarısız olarak görünebilir” diye açıklıyor.

“Bir ESU anahtarı satın aldıysanız ve bu sorunla karşılaştıysanız, lütfen tüm ön koşulları uyguladığınızı ve anahtarınızın etkinleştirildiğini doğrulayın.”

En son üçüncü taraf verilerine göre, Windows 7 hala tüm cihazların yaklaşık yüzde 20‘sinde çalışıyor, ancak daha fazla kişi Windows 10‘a geçtikçe pazar payının hızla düşmesi muhtemel.

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!